ضیافت شام بر روی عرشه ناو بالگرد بر خارک در بندرعباس

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارت،ش مراسم ضیافت شام با حضور فرماندهان و کارکنان ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان و با دعوت از وابستگان نظامی و سفیران بر روی عرشه ناو بالگردبر خاک در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش برگزار شد. این ضیافت بنا به دعوت امیر دریادار […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارت،ش مراسم ضیافت شام با حضور فرماندهان و کارکنان ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان و با دعوت از وابستگان نظامی و سفیران بر روی عرشه ناو بالگردبر خاک در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش برگزار شد.
این ضیافت بنا به دعوت امیر دریادار دوم جعفر تذکر فرمانده منطقه یکم نداجا و با حضور فرماندهان و کارکنان ناوگروه اعزامی از نیروی دریایی پاکستان و وابستگانی از کشورهای برزیل، یونان، اکراین، آلمان، بلغارستان، جمهوری چک و هلند و سفیرانی از کشورهای سوئیس، اسلوونی، بولیوی، جمهوری چک و برزیل شب گذشته درناو بالگردبر خاک برگزار شد.
فرمانده منطقه یکم نداجا گفت: دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان اشتراکات دینی، ملی و کلامی دارند که این اشتراکات باعث ارتقا روابط دو کشور خواهد شد.
دریادار دوم تذکر افزود: با توجه به التزام روابط و همکاری‌های نزدیک‌تر و همچنین بزرگداشت تمدن مشترک، یک بار دیگر نیروهای دریایی دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان در مسیر دوستی و همکاری فرصتی را برای تمرین و ارتقا قابلیت همکاری و هماهنگی نیروهای دریایی دو ملت به دست آورده‌اند.
ادمیرال خان محمود آصف فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان با اشاره به روابط ایران و پاکستان خاطرنشان کرد: روابط این دو کشور ریشه دار بوده و دارای اشتراکات ملی و مذهبی است و همین اشتراکات باعث ایجاد روابط نظامی قابل ملاحظه‌ای بین دو کشور شده و به طوری که در چند سال اخیر بازدیدهای متناوبی از بنادر بندرعباس در ایران و کراچی در پاکستان انجام شده است.
فرمانده ناگروه نیروی دریایی پاکستان با اشاره به برگزاری تمرین مرکب دریایی با نیروی دریایی ارتش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس؛ یادآور شد: ما در این تمرین مشترک؛ تجربیات آموزشی عملیاتی و اطلاعاتی خود را با نیروی دریایی ارتش ایران به اشتراک می‌گذاریم