طرح تحول محلات با محوریت ۶۰۰ مسجد در هرمزگان اجرا می شود

سردار اباذر سالاری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در تشریح طرح تحول محلات در هرمزگان خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های طرح تحول محلات هرمزگان همه منشأ خیر و برکت بوده‌اند و به فرموده رئیس سازمان بسیج مستضعفان این طرح نه تنها باید الگوی کشوری باشد بلکه باید در جهان اسلام به عنوان یک مدل مسجد محور […]

سردار اباذر سالاری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در تشریح طرح تحول محلات در هرمزگان خاطرنشان کرد: قرارگاه‌های طرح تحول محلات هرمزگان همه منشأ خیر و برکت بوده‌اند و به فرموده رئیس سازمان بسیج مستضعفان این طرح نه تنها باید الگوی کشوری باشد بلکه باید در جهان اسلام به عنوان یک مدل مسجد محور مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: این نگاه و تفکر بسیج است که به لطف الهی میدان‌دار همه عرصه‌های نظامی، ورزشی، فرهنگی، علمی، محرومیت‌زدایی و اقتصادی در جامعه است و امروز بسیج خادم ملت، میدان‌دار کارهای سخت و کلید درهای بسته است.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان افزود: با اشاره به اینکه براساس نیازهای محلات این قرارگاه‌ها راه‌اندازی شده، بیان کرد: ۶ کارگروه شکل گرفته عمدتاً کار راهبری از سطح استان تا محلات را برعهده دارند.

سردار سالاری خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی دلسوز، مؤمن و متعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران که در سطح محلات حضور دارند ضمن انسجام در بین آنها نسبت به راه اندازی قرارگاه تحول محلات اقدام می‌شود.

فرمانده سپاه استان هرمزگان ادامه داد: ظرفیت و قدرت نرمی بنام مسجد نه تنها می‌تواند پایگاه و کانونی برای تولید و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی باشد بلکه به صورت مکرر در طول تاریخ اسلام از صدر تا زمانه حاضر، قابلیت خود را برای تحول آفرینی بخصوص در عرصه فرهنگ و کاهش آسیب‌ها نشان داده است.

مبتکر طرح تحول محلات درکشور یادآورشد: این طرح در ۵ کارگروه، فرهنگی ورزشی و نشاط، سازندگی، محرومیت زدایی و اشتغال، تربیتی، اعتقادی، امنیت، آرامش و توان رزم، فضای مجازی، علمی و فناوری با محوریت مسجد شروع به فعالیت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی ظرفیت‌های مختلف هر محله از وظایف قرارگاه طرح تحول هر محل است تا آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی محلات را شناسایی کنند در این راه پیوند هرچه بیشتر پایگاه‌های بسیج و مسجد بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

سالاری تاکید کرد: اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و امنیتی امروز در سطح محلات بر عهده بسیج است و باید این خواسته‌های رهبری را به‌صورت جدی مدنظرقرار داد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های بسیار خوبی در راستای اسلامی کردن محلات در حال انجام است، تصریح کرد: برای اسلامی کردن محلات هدف این است که مسجد به هویت اصلی و ذاتی خود که در تاریخ و دین مبین اسلام می‌بینیم که رفع احتیاجات اساسی مردم از طریق مسجد حل می‌شد.

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام در خصوص اردوهای جهادی در راستای محرومیت‌زدایی و محلات بندرعباس افزود: احداث منازل نیازمندان و تعمیر آنها، اهدای بسته‌های معیشتی چه قبل و چه در ایام کرونا همچنان نیز با وسعت و ظرفیت بیشتری ادامه دارد.

سردار سالاری گفت: طرح تحول محلات چشم اندازی ۱۰ ساله دارد که اکنون ۵ سال از زمان آن می‌گذرد که اثربخشی خوبی را در محلات داشته است.