طرح توسعه شبستان امامزاده هارون الرشید (ع) کلید می‌خورد

حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، با بیان اینکه ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان طالقان وجود دارد، اظهار کرد: طرح توسعه آستان مقدس امامزاده هارون الرشید (ع) واقع در روستای جوستان شهرستان طالقان از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ کلید می‌خورد. وی با بیان اینکه طرح توسعه این امامزاده […]

حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، با بیان اینکه ۲۸ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان طالقان وجود دارد، اظهار کرد: طرح توسعه آستان مقدس امامزاده هارون الرشید (ع) واقع در روستای جوستان شهرستان طالقان از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ کلید می‌خورد.
وی با بیان اینکه طرح توسعه این امامزاده عظیم الشان در سه فاز اجرا می‌شود، تصریح کرد: در فاز نخست توسعه شبستان امامزاده به مساحت ۵۰۰ متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ تومان از محل موقوفات خیرین نیک‌اندیش صورت می‌گیرد.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان طالقان بیان کرد: طبق برآوردهای انجام شده در فاز دوم توسعه شبستان امامزاده، احداث زائر سرا با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد تومان صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه فاز دوم و سوم طرح توسعه آستان مقدس امامزاده هارون‌الرشید (ع) در سال‌های آتی اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: همچنین در فاز سوم فضاسازی امامزاده با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان انجام می‌شود.
رزاقی با بیان اینکه مساحت امامزاده هارون الرشید (ع) دو هزار متر مربع است، گفت: مجوز توسعه شبستان امامزاده از میراث فرهنگی و سازمان اوقاف و امور خیریه استان البرز گرفته شده است.
وی در بخش دیگری با اشاره به دیگر اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طالقان، اظهار کرد: در دوازدهمین مرحله مواسات و همدلی ۸ فروردین مصادف با نیمه شعبان یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی به عنوان تبرکات مهدوی در سطح شهرستان طالقان توزیع شد.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان طالقان با بیان اینکه بسته‌های معیشتی از محل موقوفات خیرین نیک اندیش تأمین شد، متذکر شد: همچنین در شام ولادت حضرت مهدی (عج) توزیع غذا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در امامزاده هارون الرشید (ع) انجام شد.
گفتنی است امامزاده هارون (ع) فرزند امام موسی بن جعفر (ع) و برادر تنی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است که از دست مأموران حکومت عباسی و گماشتگان مامون در قریه جوستان طالقان پنهان شدند و در ۲۱ ربیع الثانی سال ۲۱۱ هجری قمری در حالی که ۵۱ سال بیشتر نداشتند به شهادت رسیدند.