طرح رفع تنش آبی از ۶۰ روستای سیستان و بلوچستان روبه اتمام است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا قاسمی صبح امروز دوشنبه افزود: در منطقه گوهر کوه، برداشت آب از طریق حفر چاه از منابع آب زیرزمینی صورت می‌گیرد، این سفره با امتداد شمالی – جنوبی در اکثر نقاط دارای آب شور و اسیدی است. وی، بهترین کیفیت آب را در قسمت شمال شرقی این سفره دانست […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علیرضا قاسمی صبح امروز دوشنبه افزود: در منطقه گوهر کوه، برداشت آب از طریق حفر چاه از منابع آب زیرزمینی صورت می‌گیرد، این سفره با امتداد شمالی – جنوبی در اکثر نقاط دارای آب شور و اسیدی است.
وی، بهترین کیفیت آب را در قسمت شمال شرقی این سفره دانست که حفر چاه‌ها در آن منطقه انجام شده و اضافه کرد: به منظور رفع تنش آبی از این تعداد روستا، حفاری و تجهیز یک جلفه چاه و اجرای خط برق صورت گرفته که با تکمیل خط انتقال آب و اتصال به مجتمع روستایی، ۴۰ روستا رفع تنش و ۲۰ روستای فاقد آب، آبرسانی می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، ادامه داد: با بهره‌برداری از این پروژه، طراحی تأسیسات به گونه‌ای است که با منطقه‌بندی مناطق تنش آبی همه روستاها حتی در صورت از مدار خارج شدن یک حلقه چاه به حداقل خواهد رسید.
قاسمی در پایان گفت: مجتمع آبرسانی گوهر کوه ۱۵۲ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع و هزار و ۱۲۵ مترمکعب مخزن ذخیره آب در مدار بهره‌برداری دارد.