طرح شیر رایگان در مدارس آذربایجان غربی اجرا می شود

به گزارش سردبیر پرس، جواد کرمی عصر یکشنبه در مهاباد با اشاره به اجرای طرح شیر رایگان از ابتدای آذر امسال گفت: جامعه هدف این طرح در شهرستان‌های مختلف استان ۳۶۱ هزار دانش آموز در نظر گرفته شده است. وی، با اشاره به آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس پس از شش سال وقفه افزود: […]

به گزارش سردبیر پرس، جواد کرمی عصر یکشنبه در مهاباد با اشاره به اجرای طرح شیر رایگان از ابتدای آذر امسال گفت: جامعه هدف این طرح در شهرستان‌های مختلف استان ۳۶۱ هزار دانش آموز در نظر گرفته شده است.
وی، با اشاره به آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس پس از شش سال وقفه افزود: تمامی دانش آموزان مدارس دولتی و غیردولتی شهری و روستایی مشمول دریافت شیر رایگان هستند.
کرمی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان با کارخانه‌هایی برای این امر قرارداد منعقد می‌کند که شرکت شیر پگاه و چند شرکت دیگر در این زمینه همکاری خواهند کرد.
وی گفت: در این راستا دانش آموزان مدارس به میزان ۲۰۰ سی سی شیر پاکتی چهارگوش با ۲.۵ درصد چربی دریافت می‌کنند.
کرمی، با بیان اینکه این اقدام به میزان ۷۵ نوبت در طول سال تحصیلی یعنی دو نوبت در هفته انجام می‌شود، افزود: سعی می‌شود از شرکت‌های نیمه راکد در این زمینه استفاده شود تا آنها نیز از اجرای این طرح بهره‌مند شوند.
وی، با بیان اینکه پایش های مستمر توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان در زمینه ارائه و تولید شیرهای با کیفیت انجام می‌گیرد، تصریح کرد: اگر موردی از رعایت نشدن استانداردها در این زمینه مشاهده شود، با واحدهای متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
کرمی گفت: توزیع شیرها با هماهنگی مدیر مدرسه هر هفته در اتاق ویژه تحویل گرفته می‌شود و برای حمل و نقل، توزیع و کیفیت شیرها دستگاه‌های مربوطه نظارت خواهند داشت.
وی افزود: اجرای برنامه شیر مدرسه با هدف ارتقای سلامت دانش آموزان و پیشگیری از سو تغذیه و همچنین ترویج فرهنگ مصرف شیر انجام می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به ضرورت اهتمام تمام کمیته‌ها و عوامل اجرایی دخیل در اجرای برنامه شیر در مدارس به منظور برگزاری هرچه بهتر و به موقع آن اضافه کرد: جلسات مرتبط با این موضوع به صورت مستمر تشکیل و هماهنگی لازم نیز در این زمینه با آموزش و پرورش انجام شده است.

منبع : مهر نیوز