طرح ملی «قرار دوازدهم» در بقاع متبرکه یزد برگزار می شود

حجت الاسلام مجید کرمی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: طرح ملی قرار دوازدهم در راستای ارائه خدمات اجتماعی هماهنگ و منسجم و ساماندهی و جهت دهی مساعدت‌های بقاع متبرکه و موقوفات اجرا می‌شود. وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد نسبت به راه اندازی پویشی به نام قرار دوازدهم […]

حجت الاسلام مجید کرمی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: طرح ملی قرار دوازدهم در راستای ارائه خدمات اجتماعی هماهنگ و منسجم و ساماندهی و جهت دهی مساعدت‌های بقاع متبرکه و موقوفات اجرا می‌شود.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد نسبت به راه اندازی پویشی به نام قرار دوازدهم به نام و یاد امام زمان (عج) برای دستگیری از افراد کم بضاعت با ارائه خدمات اجتماعی از قبیل کمک‌های معیشتی، آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه، توزیع غذای گرم، ایجاد پایگاه‌های سلامت و کمک به دارو و درمان افراد کم برخوردار، تهیه لوازم ضروری زندگی، توزیع نان رایگان در مناطق محروم و افراد مستمند، تهیه پوشاک و لوازم ضروری زندگی و وسایل کمک آموزشی اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان یزد بیان کرد: این طرح از دوازدهم فروردین ماه سال جاری در آستان مقدس امامزادگان آغاز می شود و در طول سال هم در روز دوازدهم هر ماه معطر به نام و یاد امام دوازدهم (عج) اجرا خواهد شد.
کرمی یادآور شد: تمام هزینه‌های اجرای این طرح از محل عواید موقوفات و بقاع متبرکه همچنین کمک‌های خیرین استان یزد تامین شده و خیران و نیکوکاران خیراندیش می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را تحت عنوان مهدی یاوران به بقاع متبرکه سراسر استان تحویل دهند تا در قالب این طرح و به نام حضرت مهدی (عج)، به دست نیازمندان برسد.
وی افزود: اولین برنامه اجرای این طرح ۳۵۰ بسته معیشتی، ۱۱ سری کمک جهیزیه و طبخ بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم، حضور پزشک عمومی و اعزام یک خانواده زائر اولی به مشهد مقدس در مجموع به ارزش دو میلیارد ریال در بقاع متبرکه استان بوده و بین نیازمندان توزیع می شود.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان بیان کرد: با توجه به اینکه مبنای طرح، مشارکتی و براساس فعالیت مهدی یاوران است، امامزادگان سطح یک با فراخوان و دعوت از ۱۱۰ مهدی یاور و بقاع متبرکه سطح ۲ با دعوت از ۷۰ مهدی یاور اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند.

منبع : مهر نیوز