طرح همراهی رانندگان با گشت جاده‌ای در سمنان اجرا شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احسان منصور کیایی شامگاه پنجشنبه در جمع رانندگان نقلیه عمومی استان به میزبانی اداره کل راهداری سمنان از مشارکت رانندگان حمل و نقل کالا در اجرای طرح گشت کنترل جاده‌ای در یک طرح ابتکاری خبر داد و بیان کرد: این طرح برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احسان منصور کیایی شامگاه پنجشنبه در جمع رانندگان نقلیه عمومی استان به میزبانی اداره کل راهداری سمنان از مشارکت رانندگان حمل و نقل کالا در اجرای طرح گشت کنترل جاده‌ای در یک طرح ابتکاری خبر داد و بیان کرد: این طرح برای نخستین بار در کشور اجرا می‌شود.
وی افزود: در طرحی ابتکاری رانندگان حمل و نقل کالای شهرستان سمنان برای ارتقای ضریب ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات حوادث جاده‌ای، برای استقرار در قالب گشت کنترل در محورهای مواصلاتی در تعطیلات پایانی طرح نوروزی اعلام آمادگی کرده و مشارکت خود را به مرحله اجرا درآوردند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان با بیان اینکه رانندگان بخش خصوصی ترابری کالا، مشارکت خود را در راستای کاهش تصادفات در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی ادامه می‌دهند بیان کرد: حضور و گشت‌های ثابت و سیار راهداری و پلیس راه با این طرح افزایش می‌یابد تا در پایان تعطیلات شاهد کاهش تصادفات در جاده‌ها باشیم.
منصور کیایی بیان کرد: طرح ابتکاری رانندگان حمل و نقل کالای شهرستان سمنان برای ارتقای ضریب ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات حوادث جاده‌ای و همراهی با گشت‌های مشترک تأثیر بسزایی در نظارت، کنترل و اجرای قوانین حمل و نقل خواهد شد.
وی افزود: این طرح در قالب گشت‌های مشترک راهداری، پلیس‌راه و مردمی رانندگان بخش خصوصی حمل و نقل کالا در محورهای مواصلاتی پرخطر و پرتردد با هدف تشدید کنترل‌های میدانی ترافیک و ارتقای ضریب امنیت جاده‌ای و کاهش تصادفات و تلفات صورت می‌گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان اشاره کرد: در نشست مشترکی که با فرماندهی پلیس راه استان داشتیم نیز مقرر شد با هرگونه تخلفی از سوی رانندگان برخورد قاطعانه شود و یقیناً هیچ گونه مماشاتی در این باره، دیده نخواهد شد.
منصور کیایی بیان داشت: همفکری و همکاری با متولیان این امر می‌تواند اثرات ارزشمندی را در کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای بجا گذارد و امیدواریم شروع این طرح مردمی بتواند برای بازدارندگی، شناسایی و اعمال قانون تخلفات رانندگی و همچنین ارتقای ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده‌ای، فرهنگ سازی خوبی را به همراه داشته باشد.