ظرفیت بالای آذربایجان‌شرقی برای تبدیل شدن به قطب سوم خودروسازی

به گزارش سردبیر پرس، صابر پرنیان در آئین افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت خودرو تبریز افزود: در سال‌های گذشته در صنعت خودرو اقدامات خوبی انجام شده است ولی با این وجود رضایتمندی مردم در حوزه خودرو باید در قالب یک تکلیف همگانی ایجاد شود. وی ادامه داد: در نمایشگاه خودرو تلاش […]

به گزارش سردبیر پرس، صابر پرنیان در آئین افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت خودرو تبریز افزود: در سال‌های گذشته در صنعت خودرو اقدامات خوبی انجام شده است ولی با این وجود رضایتمندی مردم در حوزه خودرو باید در قالب یک تکلیف همگانی ایجاد شود.
وی ادامه داد: در نمایشگاه خودرو تلاش می‌کنیم قطعه سازان را به هلدینگ های خودروسازی وصل کنیم تا علاوه بر رشد و توسعه صنعت قطعه سازی، کیفیت خودروها نیز ارتقا یابد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: امیدواریم برگزاری نمایشگاه خودرو علاوه بر این که عاملی برای ورود شرکت‌های دانش بنیان، نخبگان و دانشگاهیان با ایده‌های نو و خلاقانه به چرخه خودرو شود سهم آذربایجان شرقی در داخلی سازی صنعت خودرو را نیز ارتقا دهیم.
وی افزود: آذربایجان شرقی در تولید خودروهای تجاری اعم از کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و کشنده‌ها در کشور پیشران است.
پرنیان با بیان این که آذربایجان شرقی در صنعت قطعه سازی و مجموعه سازی قطب کشور است، گفت: در بخش خودرو خبرهای خوشی داریم که در روزهای آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی تاکید کرد: به منظور تأمین قطعات، نشست‌های تخصصی ما بین شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های فناوری، قطعه سازان و مجموعه سازان با هلدینگ های خودروساز برگزار خواهیم کرد

منبع : مهر نیوز