ظرفیت رسانه ها باید معطوف به افزایش همدلی باشد

به گزارش سردبیر پرس، محمدرضا حدادزاده در آیین تکریم ومعارفه دادستان شهرستان اردکان اظهار داشت: اگر کارکردهای هیئات در رفع اختلافات و پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، مرضی رضای خداوند و اهل بیت هم خواهد بود. وی با اشاره به تعدد وظایف دادسرا و کمی عده و عُده در […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدرضا حدادزاده در آیین تکریم ومعارفه دادستان شهرستان اردکان اظهار داشت: اگر کارکردهای هیئات در رفع اختلافات و پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، مرضی رضای خداوند و اهل بیت هم خواهد بود.
وی با اشاره به تعدد وظایف دادسرا و کمی عده و عُده در این مجموعه گفت: قطعاً وظایف مغفولی در مجموعه دادسرا وجود دارد که پرداختن به آن نیازمند همت و پشتیبانی مدیران ارشد شهرستان است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان افزود: امروز مساله ای در شهرستان اردکان مهمتر از مسائل اجتماعی نیست از جرام پیدا چون سرقت تا برخی از آسیب های پنهان چون خودکشی و برخی از مسائل حوزه اطفلال و نوجوانان که حل آنها نیازمند بهره گیری از فرصت های موجود در شهرستان به ویژه رسانه ها و مردم است.
وی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های مردمی و سمن ها در حل مسائل و آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: اگر مشارکت مردم، سمن ها و رسانه ها استفاده نشود شاید تلاش مسئولان به تنهایی منشا اثر نباشد.
حدادزاده با بیان اینکه در هر کسوتی باید در قبال مسئولیتی که بر عهده داریم مسئولیت پذیر باشیم افزود: نقد رسانه ها از مسئولین اقدامی موثر در اصلاح امور است اما خود رسانه ها هم باید توجه داشته باشند که اگر نوشته و نقد آنها باعث رفع یک مشکل نشود و بر مشکلی بیافزاید باید پاسخگو باشند.
وی تصریح کرد: در حوزه اردکان رسانه ها فعال هستند و اقدامات خوبی دارند اما اگر این ظرفیت معطوف به حل مشکلات شهرستان و افزایش همدلی ها نشود برکات آن به شهرستان نخواهد رسید.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در پایان گفت: هر اتفاق مبارکی که قرار باشد در شهرستان رقم بخورد بدون همدلی میسر نخواهد بود.
در این مراسم از زحمات مهدی حسن پور در مدت سهسال تصدی سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان تقدیر و محمد علی دشتکیان به عنوان دادستان جدید این شهرستان منصوب شد.

منبع : مهر نیوز