ظرفیت شرکتهای دانش بنیان برای افزایش تولید استفاده می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین»، افزود: اولویت جدی مدیریت استان در سال ۱۴۰۱ همانند سال گذشته، مانع زدایی و حمایت از بخش تولید در راستای ایجاد فرصت‌های اشتغال و افزایش تولید در استان خواهد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین»، افزود: اولویت جدی مدیریت استان در سال ۱۴۰۱ همانند سال گذشته، مانع زدایی و حمایت از بخش تولید در راستای ایجاد فرصت‌های اشتغال و افزایش تولید در استان خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال در استان و بازگشت آنها به مدار تولید، افزود: سال گذشته با تمرکز امکانات و حمایت دستگاه‌ها، ۹۸ واحد راکد در استان به چرخه تولید بازگشتند، که قطعاً این روند در سال جاری شتاب و سرعت بیشتری خواهد گرفت.

معتمدیان در ادامه سرمایه گذاری را یکی از تکالیف اصلی استان‌ها در سال ۱۴۰۱ معرفی کرده است و یادآور شد: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی کشور جهت افزایش سطح سرمایه گذاری در استان ضروری است.

استاندار آذربایجان غربی توسعه شرکت‌های دانش بنیان استان را نیز از برنامه‌های اصلی خود اعلام کرده و افزود: در حوزه دانش بنیان حدود ۵۲ شرکت در سطح استان به ثبت رسیده و با برنامه ریزی های انجام گرفته، از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در راستای افزایش تولید بر مبنای دانش و فناوری استفاده خواهیم کرد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر ارتقای نرخ اشتغال استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: اشتغال زایی در قالب مشاغل خرد، واحدهای اقتصادی و فعال سازی بخش عمرانی از اولویت‌های سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی با تاکید بر بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های استان در سال جاری جهت رونق اشتغال آفرینی، گفت: با برنامه‌های توسعه اقتصادی و عمرانی که در سطح روستاها و شهرها خواهیم داشت، در سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش نرخ اشتغال و کاهش بیکاری در استان خواهیم بود.

منبع : مهر نیوز