ظرفیت های ناشناخته آذربایجان غربی شناسایی شوند

به گزارش سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان در دیدار اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن استان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت‌های اشتغال در آذربایجان غربی، افزود: یکی از مهمترین اهداف و برنامه‌های دولت در سال جاری، حمایت از بخش خصوصی است و ما نیز در استان عزمی […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدصادق معتمدیان در دیدار اعضای هیأت مدیره خانه صنعت و معدن استان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ایجاد فرصت‌های اشتغال در آذربایجان غربی، افزود: یکی از مهمترین اهداف و برنامه‌های دولت در سال جاری، حمایت از بخش خصوصی است و ما نیز در استان عزمی جدی برای تقویت این بخش داریم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، افزود: برای رسیدن به اهداف تعیین شده و تحقق منویات مقام معظم رهبری، باید از ظرفیت بخش خصوصی در کنار بخش‌های دولتی بیشتر استفاده شود.

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف بلند اقتصادی در کشور و رشد اقتصادی مدنظر دولت در سال جاری، راهی جز حمایت از بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان وجود ندارد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر ضرورت اثرگذاری و گسترش فعالیت‌های خانه صنعت و معدن در استان، گفت: برای افزایش بهره وری و تأثیرگذاری در روند فعالیت‌های اقتصادی آذربایجان غربی، فعالان خانه صنعت و معدن از تجربیات استان‌های موفق بیشتر استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی شمار استان در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: بسیاری از این پتانسیل‌ها، ناشناخته مانده است و برای رسیدن به رشد اقتصادی و افزایش شاخص‌های توسعه در استان، باید این ظرفیت‌ها شناسایی و بکارگیری شود.

معتمدیان در ادامه، استفاده از ظرفیت‌های استان و حضور بخش خصوصی و فعال‌تر شدن این بخش را ضروری دانست و تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید موانع حضور فعالان بخش خصوصی در استان را رفع کنند.

وی همچنین تاکید کرد: تمامی موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران در استان شناسایی و با ارائه راهکارهای لازم این موانع برطرف شود.

استاندار آذربایجان غربی با تشریح پیشران‌های توسعه استان در بخش‌های و حوزه‌های مختلف، یادآور شد: با استفاده بیشتر و اصولی از پیشران‌های توسعه استان از جمله معادن، گردشگری و کشاورزی، ضمن افزایش ارزش افزوده تولیدات و جلوگیری از خام فروشی، درآمد مردم استان نیز افزایش خواهد یافت.

وی همچنین بر بسیج امکانات ملی و استانی برای توسعه استان تاکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های متولی باید با کاهش مدت زمان صدور مجوز و تأمین زمین و امکانات برای سرمایه گذاران در استان، اجازه ندهند سرمایه گذار دلسرد شده و سرمایه‌های خود را از آذربایجان غربی خارج کند.

منبع : مهر نیوز