عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در مقابله با کرونا بسیار خطرناک است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ایرج کارخایی ظهر یکشنبه جلسه مشترک ویدئو کنفرانس کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا و برنامه‌ریزی برای برگزاری هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ با رابطان پدافند غیرعامل به میزبانی استانداری بیان کرد: رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها به‌عنوان یک اصل مهم همکاری همه‌جانبه برای پیشگیری و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ایرج کارخایی ظهر یکشنبه جلسه مشترک ویدئو کنفرانس کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا و برنامه‌ریزی برای برگزاری هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ با رابطان پدافند غیرعامل به میزبانی استانداری بیان کرد: رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها به‌عنوان یک اصل مهم همکاری همه‌جانبه برای پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه با توجه به روند کاهشی این بیماری در استان، تلاش برای پایداری، ثبات و استمرار در روند نزولی مبتلایان به کرونا بسیار مهم و ضروری است، افزود: با توجه به اصل مهم پیش‌بینی و پیشگیری به عنوان یکی از اصول اساسی پدافند غیرعامل، استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه را از وظایف مهم رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان درباره واکسیناسیون عموم مردم نیز بیان کرد: نیاز است ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل‌های درمانی به شهروندان اعلام شود لیکن رابطان پدافند غیرعامل پیگیر افزایش اطلاع‌رسانی عمومی برای دقت و رعایت بیشتر موازین بهداشتی در سطح شهرستان‌ها و شهرهای استان باشند.

کارخایی با بیان اینکه گسترش واکسیناسیون در جامعه و تأثیر آن بر بهبود شرایط از نظر کاهش شمار مبتلایان و جان باختگان امری غیرقابل انکار است، افزود: این موفقیت‌ها نباید به معنای نادیده گرفتن و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی باشد.

وی افزود: عادی‌انگاری و سهل‌انگاری در مقابله با کرونا بسیار خطرناک است و می‌تواند زمینه را برای موج جدید بیماری فراهم کند. به‌خصوص در ماه‌های منتهی به فصل سرما، پاییز و زمستان، که در این زمینه نیاز است از قابلیت‌ها و امکانات تبلیغات محیطی و رسانه‌ای خصوصاً توسط شهرداری‌ها استفاده شده تا بر افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشویق مردم به واکسیناسیون تاکید شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه در آستانه هفته پدافند غیرعامل هستیم. این هفته در سال ۱۴۰۰ از هشتم الی چهاردهم آبان‌ماه با شعار محوری «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» برگزار می‌شود، گفت: فرهنگ‌سازی، آموزش، کسب آمادگی‌های بیشتر با انجام مانور و رزمایش و اجرای برنامه‌های اطلاع‌رسانی از محورهای اصلی هفته پدافند غیرعامل است.

کارخایی بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی، برگزاری رزمایش‌های مختلف، اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و مطبوعات، برپایی نمایشگاه در محیط اداری، مسابقات فرهنگی و هنری، انتشار پیام فرمانداران و شهرداران به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و بازدید از طرح‌های مرتبط با حوزه پدافند غیرعامل از برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل هستند.

منبع : خبرگزاری مهر