عاشورا بزرگترین الگوی تربیتی برای انسان‌هاست

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بیله‌سوار اظهار کرد: انسان باید در این عالم بسیار هوشیار باشد تا فرصت‌های فراوان الهی از دست نرود و این به تعبیری مصداق عینی تقوای الهی است. وی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: عزای امام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام جابر عزیزی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بیله‌سوار اظهار کرد: انسان باید در این عالم بسیار هوشیار باشد تا فرصت‌های فراوان الهی از دست نرود و این به تعبیری مصداق عینی تقوای الهی است.
وی با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تصریح کرد: عزای امام حسین (ع) است که ما را نگه داشته و آنچه که تا به امروز دین مبین اسلام را نگه داشته و تداوم داده، این مراسم‌های عزای حسینی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیله‌سوار با دعوت از مردم برای شرکت پرشور و شعور در مراسم تجمع بزرگ عاشوراییان در هفتم محرم گفت: در این روز مردم غیور و همیشه در صحنه شهرستان بیله‌سوار غیرت دینی خود را به جهانیان به نمایش گذاشته و دین خود را به خاندان امامت و نبوت نشان خواهند داد.
حجت‌الاسلام عزیزی افزود: باید تاسوعا و عاشورای حسینی با عظمت برگزار شود چرا که عاشورا بزرگترین الگوی تربیتی برای انسان‌هاست و باید درس‌های فراوانی از این مکتب فرا گرفته شود.
وی با تبریک فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار خاطرنشان کرد: امروز در دنیا رسانه حرف اول را می‌زند و نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کند و دشمن در این فضا در حال جنگ ادراکی است و رسالت خطیر خبرنگاران در این میدان بسیار با اهمیت است.
حجت‌الاسلام عزیزی با اشاره به وقوع سیل اخیر و جان باختن تعدادی از هموطنان در این حادثه اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران کشور نیاز به بازسازی ساختاری و تحول اداری دارد و مهمتر از آن آموزش عمومی و همگانی مردم در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی است که باید در اولویت کاری مسئولان زیربط قرار گیرد.
خطیب جمعه بیله‌سوار با توصیه مردم به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در ایام باقی مانده از فصل تابستان، از مسئولان برق استان به خاطر عدم خاموشی‌های تکراری در فصل تابستان تقدیر کرد.