عامل قتل مسلحانه ۸ عضو یک خانواده در زاهدان دستگیر شد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تاریخ یازدهم خرداد ماه سالجاری در پی قتل مسلحانه هشت عضو یک خانواده شامل ۲ زن، سه پسر و سه دختر در یکی از محلات شهر زاهدان موضوع شناسایی و دستگیری عاملان […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تاریخ یازدهم خرداد ماه سالجاری در پی قتل مسلحانه هشت عضو یک خانواده شامل ۲ زن، سه پسر و سه دختر در یکی از محلات شهر زاهدان موضوع شناسایی و دستگیری عاملان جنایت به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کار آگاهان زبده پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل، تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی قاتلان آغاز که در بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد از منزل مقتولان چند دستگاه گوشی موبایل و تعدادی لوازم منزل نیز سرقت شده است.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به سرنخ‌های بدست آمده و با تلاش شبانه روزی و اقدامات تخصصی خود عامل اصلی این جنایت را که جوانی ۲۶ ساله بود شناسایی و متهم طی یک عملیات ضربتی داخل مخفیگاهش در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان دستگیر و در بازرسی محل اختفا او اموال سرقت شده از منزل مقتولان به همراه یک قبضه کلت کمری با ۲۷ فشنگ جنگی کشف شد.
وی ادامه داد: با دستگیری این متهم مشخص شد که او به صورت حرفه‌ای در امر قاچاق مواد مخدر فعالیت داشته و با کمک پنج نفر از همدستانش مرتکب این جنایت شده است.
سردار طاهری گفت: در تحقیقات صورت گرفته متهم به جنایت ارتکابی اعتراف و اظهارداشت که چند روز قبل از جنایت با پدر و سرپرست مقتولان معامله ناثواب مواد مخدر داشته که پس از اینکه او خود را به دادگاه معرفی و روانه زندان شده بود متهم به اتفاق همدستانش تصمیم می‌گیرند تا مواد مخدری که داخل منزل مقتولان بوده را سرقت کنند.
وی افزود: متهم در شب حادثه به اتفاق همدستان خود به درب منزل مقتولان رفته و پس از تهدید اعضای خانواده با شلیک سلاح کمری اقدام به قتل آنها می‌کند و با توجه به اینکه مواد مخدر را داخل منزل پیدا نکرده بودند برای انحراف ذهن مأموران و گمراه ساختن پلیس، با صحنه سازی اقدام سرقت تعدادی از وسایل منزل کرده و از محل متواری می‌شوند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در نهایت با تلاش پلیس پنج همدست دیگر این فرد جانی شامل یک زن و چهار مرد شناسایی و متهمان در چند عملیات ضربتی دستگیر شدند.
وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: در این عملیات و در بازرسی از مخفیگاه متهمان علاوه‌بر توقیف یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ استفاده شده در قتل، مقدار ۴۵ کلیوگرم موادمخدر شامل ۴۳ کیلوگرم تریاک و ۲ کیلوگرم مرفین نیز کشف شد.