عدم استقبال از سامانه اموال مسروقه/ بارگذاری کشفیات رسوبی

سردار علیرضا لطفی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در توضیح سامانه نما و استقبال مردم از این سامانه اظهار کرد: حدود یک سال است که سامانه «نمایشگاه مجازی اموال مسروقه مکشوفه» فعالیت خودش را آغاز کرده و مسروقات کشف شده رسوبی در این سامانه بارگذاری می‌شوند. وی افزود: کشفیاتی که نزد پلیس و مقام […]

سردار علیرضا لطفی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، در توضیح سامانه نما و استقبال مردم از این سامانه اظهار کرد: حدود یک سال است که سامانه «نمایشگاه مجازی اموال مسروقه مکشوفه» فعالیت خودش را آغاز کرده و مسروقات کشف شده رسوبی در این سامانه بارگذاری می‌شوند.
وی افزود: کشفیاتی که نزد پلیس و مقام قضائی رسوب می‌شوند و مالکی برای آن پیدا نمی‌شوند را اصطلاحاً کشفیات رسوبی می‌گوئیم. این کشفیات را در سامانه نما بارگذاری می‌کنیم تا مردم به این سامانه مراجعه و آنها را شناسایی کنند و کالای به سرقت رفته خود را دریافت کنند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: اما متأسفانه تاکنون مراجعه مردم به این سامانه مناسب نبوده و عدد خروجی کالا بسیار پایین است.
تبلیغات کم علت عدم استقبال مردم از سامانه نما
به گفته وی، عدم استقبال مردم از این سامانه نبود تبلیغات مناسب و معرفی کردن این سامانه به مردم بوده است.
سردار لطفی افزود: بخشی از کشفیاتی که پلیس از سارقان ثبت و ضبط می‌کنند بلافاصله به مالباخته آن تحویل داده می‌شود اما بخشی دیگر که تحت عنوان کشفیات رسوبی است نزد پلیس و مقام قضائی باقی می‌ماند. در واقع ما این بخش از کشفیات را در سامانه نما بارگذاری می‌کنیم.
وی گفت: سامانه نما سامانه خوب و جامعی است و مراجعه مردم به این سامانه می‌تواند رونقی به استفاده و معرفی آن به دیگر مالباختگان دهد.
سامانه نما چیست
بر اساس این گزارش، سامانه نما بستری برای ثبت مشخصات و شماره سریال کالاهای مسروقه است که به وسیله آن مالباختگان می‌توانند به صورت مجازی کالاهای کشف شده را برای شناسایی اموال مسروقه خود رصد کنند.
در این سامانه قسمتی از شماره سریال اموال کشف شده در سایت نما با عکس کالای کشف شده بارگذاری شده که مالباختگان می‌توانند برای ورود به این سامانه با وارد کردن کد ملی و انتخاب استان مورد نظر، سریال کالای سرقت شده را وارد کنند تا اصالت کالا مشخص شود.
مالباختگان با ورود به سایت پلیس به نشانی www.police.ir و مراجعه به قسمت اموال کشف شده، مشخصات کالای مسروقه خود را وارد کرده و آن را شناسایی کنند و می‌توانند شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام کنند تا به محض کشف آنها، اطلاع رسانی سریع صورت بگیرد.

منبع : مهر نیوز