عدم توجه به رشد جمعیت تهدید بزرگی برای کشور به شمار می‌رود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه اظهار کرد: مسئله جمعیت از مهمترین مسائلی است که مورد تاکید رهبری نیز بوده زیرا تنها مسأله‌ای که جامعه را تهدید می‌کند و خطر بزرگی برای کشور به شمار می‌رود. وی با بیان اینکه جمعیت مهمترین اقتدار یک کشور به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه اظهار کرد: مسئله جمعیت از مهمترین مسائلی است که مورد تاکید رهبری نیز بوده زیرا تنها مسأله‌ای که جامعه را تهدید می‌کند و خطر بزرگی برای کشور به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه جمعیت مهمترین اقتدار یک کشور به شمار می‌رود زیرا اگر جمعیتی پیر در جامعه باشد دشمنان به راحتی اقدام به ضربه زدن به کشور می‌کنند، ادامه داد: طرح جوان سازی جمعیت باید به سرعت توسط مسؤولان اجرایی شود تا جمعیت جامعه جوان و رشد جمعیت با قدرت اجرایی شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه باید مدیریت در جامعه به صورت جمعی باشد، گفت: باید مسئولان با اتحاد و با مدیریت واحد در راستای توسعه برنامه‌های استان تلاش کنند.
وی بیان کرد: تلاش استاندار آذربایجان غربی به عنوان مقام عالی استان برای توسعه رشد استان قابل تقدیر است و مدیران نیز با مدیریت متحد در راستای توسعه استان تلاش کنند.
حجت الاسلام قریشی اضافه کرد: نمایندگان مجلس با مسؤول عالی استان همراهی دارند و این مسئله نیز کم نظیر و مناسب است تا شاهد رشد استان باشیم.
وی با اشاره به فرا رسیدن روز قدس، بیان کرد: روز قدس با دید الهی و دوراندیشی امام راحل نامگذاری شد و بر همه وظیفه است تا در روز قدس در میدان حاضر باشیم زیرا دفاع از مظلومان اولویت همه مسلمانان است.
وی اضافه کرد: همه باید در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم، زیرا دشمنان قصد دارند بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند و اتحاد آنها را نشانه گرفتند و با حضور مرد جبهه حق بر جبهه باطل پیروز است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت کتاب نهج البلاغه افزود: این کتابی ارزشمند و مظلوم است و امیرمومنان در این کتاب مسیر سعادت بشر را بیان کردند و باید قدر این کتاب را دانست.

منبع : مهر نیوز