عربستان سعودی هیچ تمایلی به برقراری صلح در یمن ندارد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره، «حسین العزی» معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به لغو سفرهای تجاری از فرودگاه صنعا از سوی ائتلاف متجاوز سعودی واکنش نشان داد و به شدت از آن انتقاد کرد. بر اساس این گزارش، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در این خصوص اظهار داشت: […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره، «حسین العزی» معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به لغو سفرهای تجاری از فرودگاه صنعا از سوی ائتلاف متجاوز سعودی واکنش نشان داد و به شدت از آن انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در این خصوص اظهار داشت: عقب نشینی سعودی از تصمیم قبلی برای انجام سفرهای تجاری از فرودگاه صنعاء در حالی اتفاق افتاد که ساعاتی قبل، به‌صورت یک‌جانبه تعداد زیادی از اسرای ائتلاف را آزاد کرده بودیم.
این شخصیت یمنی در ادامه اظهاراتش در این زمینه همچنین عنوان کرد: این اقدام ائتلاف متجاوز سعودی نشان داد که ریاض هیچ تمایلی به حرکت به سمت صلح ندارند و به هیچ وجه به دنبال برداشتن گام‌های اعتمادساز نیست.
پیش از این، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن از تشدید حملات جنگنده‌های متجاوز سعودی به استان «مأرب» به شدت انتقاد کرد. سخنگوی جنبش أنصارالله گفت: پاسخ صنعاء به نقض آتش بس اعلامی از سوی سازمان ملل متحد، برای ریاض و ابوظبی دردناک خواهد بود.
وی اظهار داشت: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از آمادگی کامل برای ایستادگی در برابر متجاوزان سعودی و متحدانشان برخوردار هستند.

منبع : مهر نیوز