عرضه گوشت طیور در مهرماه ۵۵ درصد افزایش یافت

وزن گوشت عرضه‌ شده انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مهر ماه جمعاً ۲۰۴ هزار و ۲۰۴ تن گزارش شده که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است. همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مهر ماه ۵۵ درصد مقدار عرضه انواع طیور افزایش داشته است. به گزارش سردبیر پرس، […]

وزن گوشت عرضه‌ شده انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مهر ماه جمعاً ۲۰۴ هزار و ۲۰۴ تن گزارش شده که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است. همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مهر ماه ۵۵ درصد مقدار عرضه انواع طیور افزایش داشته است.
به گزارش سردبیر پرس، بر اساس گزارش مرکز آمار، گوشت مرغ با ۲۰۱ هزار و ۱۹۰ تن ۹۸٫۵ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌ شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۱۵۴۱ تن و سایر انواع طیور با ۱۴۷۳ تن، به‌ترتیب ۰٫۸ درصد و ۰٫۷ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.
مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در مهر ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده افزایش ۵۵ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت طیور در مهر ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای مرغ ۵۵ درصد، برای بوقلمون ۲۱ درصد و برای بلدرچین ۴۷ درصد افزایش، برای شترمرغ ۵۶ درصد کاهش و برای سایر انواع طیور ۸۰ درصد افزایش داشته است.
همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در مهر ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (شهریور) در حدود  ۲ درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام

منبع : ایسنا