عضو جدید شورای شهر تحلیف شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پس از آنکه سید احسان اصنافی از حضور در شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان یکی از اعضای شورای شهر استعفا داد و با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار شیراز معرفی شد شورای اسلامی شهر شیراز ۲ ۱دوازده نفره به فعالیت خود ادامه داد. با توجه به الزام قانونی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پس از آنکه سید احسان اصنافی از حضور در شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان یکی از اعضای شورای شهر استعفا داد و با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار شیراز معرفی شد شورای اسلامی شهر شیراز ۲ ۱دوازده نفره به فعالیت خود ادامه داد.
با توجه به الزام قانونی و با حضور نماینده فرماندار شیراز در صحن علنی شورای شهر شیراز سیده مریم حسینی به عنوان عضو جدید شورای شهر شیراز تحلیف شد.
سیده مریم حسینی در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر شیراز با کسب بیش از ٢٢ هزار رأی در جایگاه چهاردهم منتخبین مردم قرار گرفته بود و اکنون پس از استعفای اصنافی به حکم قانون به عضویت اصلی شورای اسلامی شهر شیراز درآمد.

تلاش برای رفع مشکلات و مطالبات مردمی
سیده مریم حسینی در آئین تحلیف خود گفت: یکی از وظایفی که بر عهده اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داده شده برطرف کردن مشکلات و مطالبات مردمی است از این رو در تلاش هستیم که در این راستا منبع اثر باشیم.
وی اضافه کرد: اعتماد مردم به هریک از اعضای شورای اسلامی شهر وظیفه مسئولیت را برای هریک از اعضای شورا سنگین کرده و باید تمام تلاش‌ها در این راستا باشد که ضمن بهبود کیفیت زندگی مردم در شهر مطالبات آنان نیز برطرف شود.
این عضو جدید شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: بی شک نمی‌توان بدون بهره برداری از ظرفیت نخبگان در شیراز منبع اثر بود از این رو باید با بهره گیری از ظرفیت نخبگان جامعه به دنبال بهبود کیفیت زندگی شهروندان در کلان شهر شیراز بود.
از نخبگان در مدیریت شهری استفاده شود
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود گفت: شهردار شیراز از نخبگان جامعه در راستای مدیریت شهری استفاده کند و فکر انتخاب‌های سیاسی را از سر برون کند.
محمد تقی تذروی در این جلسه بیان کرد: یکی از انتظاراتی که از مدیریت کلان شهری وجود دارد فعالیت‌های صحیح و ضروری برای بهبود کلان شهر شیراز است و باید به این خواسته مردم جامع عمل پوشانده شود.
وی تاکید کرد: یکی دیگر از مطالباتی که مردم شهر شیراز از مدیریت کلان شهری دارند به پایان رساندن طرح‌های ناتمامی است که در این شهر وجود دارد از این رو شهردار شیراز مکلف است تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات و پروژه‌های ناتمام شهر شیراز به کار بگیرد.
تذروی ادامه داد: در انتهای شورای پنجم مجوز تبدیل وضعیت ٣۶٠ نفر از کارکنان شهرداری شیراز اخذ شد امید است با تلاش‌های صورت گرفته در سطح کلان شهر شیراز این رویه به موضوعی سالانه تبدیل شود تا تکلیف نیروهای موجود در شهرداری شیراز هرچه سریع‌تر معین گردد.
او یادآور شد: توجه به تکنولوژی‌های روز، از جمله مدیریت هوشمند و هوشمند سازی لازمه مدیریت امروز شهری است. حوزه حمل و نقل یکی از حوزه‌های اصلی این مقوله است، که استفاده از این امر می‌تواند در بهبود این فضا کمک نماید و از ظرفیت و توانمندی مردم در قالب سمن‌های اجتماعی؛ گروه‌های جهادی؛ و به ویژه اعضای شورای محلات در راستای مدیریت مردم محور استفاده نمائید که بهره مندی از توانایی‌های بالقوه و بالفعل آحاد جامعه موجب تحول و رضایتمندی حداکثری خواهد بود.
حمل و نقل شیراز دارای مشکل است
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در نطق پیش از دستور خود گفت: حمل و نقل عمومی سطح شهر شیراز دارای مشکلاتی است که امید است در مدیریت جدید کلان شهر شیراز این مشکلات برطرف شود.
علیرضا اسکندری در ادامه بیان کرد: حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز، وضعیت مناسبی ندارد. تحقق خطوط سریع السیر و بی آرتی در مسیرهای خاص و استفاده از تکنولوژی‌های نظارتی روز دنیا در جهت کنترل وضعیت حمل و نقل و اتخاذ تدابیر لازم در جهت کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از جمله انتظارات مطرح می‌باشد. تاکید ویژه بر جایگزینی مدل‌های حمل و نقلی نوین همچون استفاده از دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌های برقی، ایجاد خطوط خودروهای هیبریدی و تلاش در جایگزینی خودروهای شارژی در بافت مرکزی شهر از الزامات تحولی در حوزه معاونت حمل و نقل عمومی می‌باشد.
وی به شهردار شیراز تاکید کرد: اجرا و اتمام پروژه‌های بزرگ مقیاس و پرداختن به امور زیربنایی عمرانی تأثیرگذار، همچون پیگیری اجرای پروژه بزرگراه سردار شهید سلیمانی، اجرای تقاطعات غیر همسطح مورد نیاز شهر، ساماندهی محورهای ورودی شهر به ویژه محور گویم و اجرای بزرگراه‌ها و رینگ‌های ترافیکی و همچنین تسریع در اجرای پروژه‌های زمین گیر از جمله مطالباتی است که مردم از مدیریت کلان شهر شیراز دارند.

منبع : مهر نیوز