عقب نشینی آمریکا در برابر روسیه درباره موشک‌های «تاماهاوک»

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، واشنگتن به مسکو اطلاع داده که برای گفتگو درباره بازرسی و بازدید روسیه از پایگاه‌های ناتو در لهستان و رومانی درباره موشک‌های کروز میان برد تاماهاوک آمادگی دارد. «جنیفر جاکوبز»، گزارشگر بلومبرگ در حساب توئیتر خود به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد: «ایالات متحده به کرملین […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، واشنگتن به مسکو اطلاع داده که برای گفتگو درباره بازرسی و بازدید روسیه از پایگاه‌های ناتو در لهستان و رومانی درباره موشک‌های کروز میان برد تاماهاوک آمادگی دارد.
«جنیفر جاکوبز»، گزارشگر بلومبرگ در حساب توئیتر خود به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد: «ایالات متحده به کرملین گفته است که مایل است در مورد دادن تضمینی به روسیه برای تأیید عدم استقرار موشک‌های کروز تاماهاوک در پایگاه‌های ناتو در رومانی و لهستان – به شرطی که روسیه اطلاعات مشابهی درباره پایگاه‌های خاصی در روسیه به اشتراک گذارد؛ گفتگو کند.»
گفته شده که پیشنهاد آمریکا برای مذاکره در مورد بازرسی از پایگاه‌های پدافند هوایی ناتو در اروپا با هدف برطرف کردن نگرانی روسیه در مورد استفاده از سامانه‌های دفاع موشکی برای شلیک موشک تاماهاوک است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پیشتر گفته بود که «پرتابگر موشک‌های ضد بالستیک که در رومانی مستقر هستند و در لهستان ساخته می‌شوند، می‌توانند با سیستم‌های ضربتی تاماهاوک نیز کار کنند و این سامانه‌های ضربتی می‌توانند هزاران کیلومتر از خاک روسیه را پوشش دهند. آیا این یک تهدید برای ما نیست؟»