علم و دانش رفاه را می آفریند و سبک زندگی را عوض می کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم در این ایام فرخنده ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فضای آمادگی مردم برای حضور پای صندوق آرا، امروز شاهد این جشنواره مهم علمی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم در این ایام فرخنده ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فضای آمادگی مردم برای حضور پای صندوق آرا، امروز شاهد این جشنواره مهم علمی هستیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه هم برای ما افتخار است که در جامعه بشری امروز عالمان، اندیشمندان و فرهیختگان مسیر علم و دانش را به پیش می‌برند اظهار داشت: همه ارزش انسان این است که در نقطه‌ای که قرار گرفته است حرکت و تلاش می می‌کند و شرایط نو را به نسل بعد واگذار می‌کند.

وی افزود: آنچه گذشتگان برای ما انجام دادند حاصل تلاش و کوشش قرن‌ها و یا هزاران سال در طول تاریخ بشر بوده و آنچه امروز به عنوان علم و دانش و علوم پایه و علوم مختلف در بخش‌های مختلف شاهد هستیم حاصل تلاش و کوشش قرن‌ها و سالیان متمادی از سوی اندیشمندان و دانشمندان است. در واقع در هر نسلی چند آجری بر این بنای رفیع می‌گذاریم و نسل‌های بعد اقدامات جدید را انجام می‌دهند؛ هم برای ما افتحار است که دانشمندان امروز ایران و بشری در تلاش هستند و هم برای کسانی که امروز برنده این جایزه شدند، افتخار برای آنهاست که در رقابت علم و دانش گامی فراتر بگذارند.

روحانی اظهار داشت: برای اینکه در جامعه‌ای بتوانیم در مسیر رشد علمی قرار بگیریم و اگر در این تعبیر اخلاق و معنویت را هم داخل علم و دانش بگذاریم، همه چیز در علم و دانش سرچشمه می‌گیرد. علم و دانش رفاه ما را می‌آفریند و سبک زندگی ما را عوض می‌کند.

ادامه دارد…