عملیات اجرایی تکمیل بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا آغاز شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احمد تجری شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: عملیات اجرایی تکمیل بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی و ملی آغاز شد. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان اضافه کرد: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سقف […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، احمد تجری شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: عملیات اجرایی تکمیل بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی و ملی آغاز شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان اضافه کرد: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سقف طبقه همکف، اجرای آجرچینی و کرسی چینی و بلوکاژ (کف‌سازی) طبقه همکف اجرایی خواهد شد.
وی افزود: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان تا پایان سال مالی ۱۳۹۸ مبلغ ۱۸ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال را در این پروژه برای طراحی بازارچه صنایع‌دستی، اجرای فونداسیون و ستون‌های طبقه همکف و سقف ضلع شرقی و غربی طبقه همکف بازارچه هزینه کرده است.
تجری در پایان خاطرنشان کرد: ساختمان این بازارچه در عرصه‌ای به‌مساحت سه هزار و ۷۰۰ مترمربع و در زیربنایی حدود هزار و ۹۰۰ مترمربع در دو طبقه طراحی‌شده است. این پروژه شامل بازارچه و ۵۷ غرفه فروش محصولات صنایع‌دستی شهرستان و استان، موزه و بخش اداری با پیش‌بینی اشتغال‌زایی برای ۷۲ نفر است.