عملیات اجرایی ۴۰ منزل مسکونی محرومان در اراک کلید خورد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار محمد مهجوری ظهریکشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های محرومیت‌زدایی مناطق روستایی شهرستان اراک، گفت: ۲۹ منزل مسکونی محرومان از ابتدای امسال‌جاری تاکنون تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و بقیه این منازل نیز تا پایان سال‌جاری بهره برداری می‌شوند. وی یادآور شد: ۱۵ میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح‌های […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار محمد مهجوری ظهریکشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های محرومیت‌زدایی مناطق روستایی شهرستان اراک، گفت: ۲۹ منزل مسکونی محرومان از ابتدای امسال‌جاری تاکنون تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و بقیه این منازل نیز تا پایان سال‌جاری بهره برداری می‌شوند.
وی یادآور شد: ۱۵ میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی توسط سپاه در مناطق محروم این شهرستان هزینه شد.
فرمانده سپاه ناحیه اراک بیان کرد: اجرای این طرح‌ها با هدف تأمین منزل نیازمندان و تأمین آب آشامیدنی مناطق روستایی که با کمبود آب مواجه هستند با کمک جهادگران شهرستان اراک انجام شده‌است.
سرهنگ مهجوری، با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های هفته بسیج، گفت: بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی از جمله استخر ذخیره آب در روستای نور عین، استخر ذخیره آب و جدول گذاری در روستای قاسم آباد و استخر ذخیره آب در روستای دینه کبود که با مشارکت اهالی روستا و جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی انجام شد.
وی بیان کرد: طرح جدول‌گذاری آب کشاورزی روستای قاسم آباد به طول ۵۰۰ متر جدول با مشارکت بسیج سازندگی ناحیه اراک، جهاد کشاورزی و اهالی این روستا نیز به بهره‌برداری رسید و ایجاد ۵۰۰ متر جدول‌گذاری به صورت مشارکتی برای رسیدن آب به باغات این روستا به مناسبت هفته بسیج آغاز شد.
استخر آب کشاورزی روستای نورعین با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال با مشارکت بسیج سازندگی ناحیه اراک، جهاد کشاورزی و اهالی این روستا بهره‌برداری شد.