عملیات در شمال عراق تا نابودی تهدیدات تروریستی ادامه دارد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیا الیوم، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: عملیات جدید این کشور در شمال عراق تا پایان دادن کامل به تهدیدات تروریستی ادامه خواهد یافت و آنکارا به حاکمیت و استقلال عراق احترام می‌گذارد. «خلوصی آکار» در مصاحبه‌ای تلویزیونی ادعا کرد: این عملیات با هدف نابودی ریشه‌های تروریسم اجرا […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیا الیوم، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: عملیات جدید این کشور در شمال عراق تا پایان دادن کامل به تهدیدات تروریستی ادامه خواهد یافت و آنکارا به حاکمیت و استقلال عراق احترام می‌گذارد.
«خلوصی آکار» در مصاحبه‌ای تلویزیونی ادعا کرد: این عملیات با هدف نابودی ریشه‌های تروریسم اجرا شده و هدف از آن از پا درآوردن همه تروریست‌ها و پایان دادن به کار آنها به صورت کامل است.
او مدعی شد: ترکیه طمعی به خاک کشورهای دیگر ندارد و به یکپارچگی و استقلال و حاکمیت عراق احترام می‌گذارد.
آکار تأکید کرد: مرحله اول عملیات در شمال عراق با موفقیت اجرا شده است و عملیات تا تحقق همه اهداف ادامه خواهد یافت.
روز ۱۸ آوریل ترکیه عملیات گسترده هوایی خود به مناطقی در عمق خاک عراق را آغاز کرد. این عملیات با واکنش اعتراضی دولت و رهبران سیاسی عراق مواجه شده است.
ترکیه در چند ماه اخیر به بهانه مبارزه با تروریسم بارها خاک عراق را مورد حمله قرار داده است. رسانه‌های عراق اعلام کرده اند که ترکیه پس از هر حمله پایگاه‌های جدیدی در عراق تأسیس کرده و مناطق مهمی را اشغال می‌کند. همچنین ترکیه برخی از مناطق شمالی سوریه را به بهانه مبارزه با تروریست‌ها اشغال کرده است.

منبع : مهر نیوز