غربالگری کرونایی ۵۸۰۰ نفر در مرز باشماق/۲۰۰ نجاتگر واکسینه شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پیام جلالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح غربالگری کرونا در مبادی مرزی رسمی کل کشور هم به هلال احمر واگذار شد که در این راستا تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ مورد غربالگری ویروس کرونا در مرز رسمی باشماق مریوان انجام شده است. وی افزود: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پیام جلالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح غربالگری کرونا در مبادی مرزی رسمی کل کشور هم به هلال احمر واگذار شد که در این راستا تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ مورد غربالگری ویروس کرونا در مرز رسمی باشماق مریوان انجام شده است.
وی افزود: هم اکنون بیش از هزار امدادگر و نجاتگر ساماندهی شده در استان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز بیش از ۱۰ هزار نفر فعالیت دارند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان تصریح کرد: پیرو برنامه واکسیناسیون کشوری علیه ویروس کرونا و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کردستان این برنامه برای امدادگران و نجاتگران هلال احمر آغاز شده است.
جلالی اعلام کرد: تاکنون واکسیناسیون برای ۲۰۰ نفر از نجاتگران پایگاه‌های امداد و نجات استان و اعضای طرح شهید سلیمانی انجام شده است.
وی افزود: برای نجاتگران تمامی شهرهای استان به جز شهرهای سروآباد و دیواندره واکسیناسیون انجام شده است و در روزهای آتی برای این افراد نیز عملیاتی خواهد شد.