غفلت شهروندان از خطر کرونا تاوان سختی به دنبال دارد

حسن رخشاد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهداشتی مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از انتقال و انتشار بیشتر ویروس کرونا، اظهار کرد: شهروندان گیلانی به خوبی می‌دانند که باید هم دستور العمل ها را رعایت و هم از ماسک استفاده کنند. وی افزود: متأسفانه طی ماه‌های اخیر […]

حسن رخشاد در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با بیان اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهداشتی مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از انتقال و انتشار بیشتر ویروس کرونا، اظهار کرد: شهروندان گیلانی به خوبی می‌دانند که باید هم دستور العمل ها را رعایت و هم از ماسک استفاده کنند.
وی افزود: متأسفانه طی ماه‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که با عادی انگاری شرایط و بدون در نظر گرفتن خطرات ویروس کرونا در اماکن عمومی همانند فروشگاه‌ها و سوپر مارکت ها و نانوایی این اصول بهداشتی رعایت نشده و شهروندان بدون ماسک در مجامع عمومی ظاهر می‌شوند.
مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان در ادامه با بیان اینکه از شهروندان درخواست کرد تا دستور العمل ها و توصیه‌های بهداشتی درباره کرونا را جدی بگیرند، گفت: رعایت فاصله یک و نیم متری هنگام حضور در خارج از منزل، استفاده مداوم از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها مواردی است که شهروندان همچنان باید برای در امان ماندن از ویروس کرونا به صورت جدی رعایت کنند.
وی با اشاره به بستری ۶۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان، افزود: این نشان دهنده فعالیت کرونا در سطح استان گیلان به رغم کاهش تعداد بسترها است.
رخشاد با بیان اینکه از این تعداد ۱۳۲ بیمار روز گذشته بستری شده‌اند، گفت: ۱۲۵ بیمار بد حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان بوده که ۱۱ بیمار امروز بستری هستند.