فرایند اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران شفاف شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد قناعت صبح شنبه در کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: در مورد وثایق برای اعطای تسهیلات باید بین بانک‌های عامل خراسان جنوبی یک وحدت رویه به وجود آید. استاندار خراسان‌جنوبی در مورد اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، بیان‌کرد: این شرکت‌ها از جوانان نخبه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد قناعت صبح شنبه در کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: در مورد وثایق برای اعطای تسهیلات باید بین بانک‌های عامل خراسان جنوبی یک وحدت رویه به وجود آید.
استاندار خراسان‌جنوبی در مورد اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان، بیان‌کرد: این شرکت‌ها از جوانان نخبه و صاحب ایده‌ای تشکیل شده‌اند که بیشترین دارای شأن فکر و اندیشه و ایده‌های خلاقانه است.
قناعت با اشاره به اینکه صاحبان این شرکت‌ها زمین ندارند، ادامه داد: از این جهت در زمینه وثایق برای اعطای تسهیلات باید بین سرمایه گذاران عادی و شرکت‌های دانش بنیان تفاوتی وجود داشته باشد.
وی با تأکید بر ضرورت شفافیت در فرایند اعطای تسهیلات، گفت: شفافیت نمودن فرایند اعطای تسهیلات برای سرمایه گذاران یک اطمینان خاطر ایجاد می‌کند.
استاندار خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در مورد مشکلات حوزه تولید و سرمایه‌گذاری، دستگاه‌های اجرایی استان تا حصول نتیجه نهایی باید با سرمایه‌گذار و تولید کننده همراهی لازم را داشته باشند.
قناعت ادامه‌داد: از طرف دیگر برای اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان استفاده از ضمانت‌های صندوق‌های ضمانت نیز مد نظر باشد و پارک علم و فناوری نیز در این زمینه راهنمایی لازم را به جوانان بکند.
وی افزود: هر چند در اعطای تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ نگاه ما استانی و پروژه محور است ولی باید رعایت توزیع شهرستانی را نیز داشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی گفت: همچنین الزام مجریان طرح‌ها به ایجاد اشتغال جدی گرفته شود چرا که اعطای تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ در قبال تعهد به اشتغال‌زایی به طرح‌ها پرداخت می‌شود.
قناعت ادامه داد: بانک‌های عامل خراسان‌جنوبی در مورد اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مساعدت‌های فراتر از قانون را داشته باشند.
وی یادآور شد: همچنین در مورد اعطای تسهیلات اولویت با نیازهای خراسان‌جنوبی است که در این زمینه دقت لازم صورت گیرد.