فرماندار: ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به مهاباد اختصاص یافت

امیر قادری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس افزود: اعتبار اختصاص یافته در قالب طرح‌های تعریف شده برای هریک از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در راستای توسعه و بهبود زیرساخت‌های تخصیص پیدا می‌کند. وی ادامه اداد: این اعتبارات در سرفصل‌های مختلف و در بخش‌های راهداری، تامین آب شرب شهر و روستا، تجهیز […]

امیر قادری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس افزود: اعتبار اختصاص یافته در قالب طرح‌های تعریف شده برای هریک از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در راستای توسعه و بهبود زیرساخت‌های تخصیص پیدا می‌کند.
وی ادامه اداد: این اعتبارات در سرفصل‌های مختلف و در بخش‌های راهداری، تامین آب شرب شهر و روستا، تجهیز و تعمیر ادارات، کشاورزی، فرهنگ و هنر، آموزش و پرورش، مقاوم سازی مسجد جامع و سایر خدمات برای توسعه و عمران مهاباد در نظر گرفته شده است.
فرماندار ویژه مهاباد اضافه کرد: اولویت اختصاص اعتبارت در سال جاری به طرح هایی نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بالا است تا بتوان آنها را تکمیل و به بهره برداری رساند.
قادری با بیان اینکه این اعتبار اختصاص یافته تنها مربوط به منابع تملک دارایی است، گفت: بودجه‌های ویژه دیگری نیز شامل اعتبارات توزیع نشده، اعتبارات ملی و همچنین منابع مالی در نظر گرفته شده در جریان سفر استاندار به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.
وی تاکید کرد: با توجه به محدود بودن منابع مالی، دستگاه‌های اجرایی باید نیازها و پروژه‌های اجرایی خود را بر اساس اولویت و اهمیت تعریف کنند.
فرماندار ویژه مهاباد در ادامه ضمن انتقاد از الزامات تعیین شده در تخصیص اعتبارات افزود: تفویض اختیارات به حوزه کمتیه برنامه ریزی شهرستان برای اولویت بندی و اثر بخشی بیشتر اعتبارات ضروری است که طی مکاتبه این مهم به مدیران ارشد اطلاع داده می‌شود.
مهاباد با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.