فرودگاه بین‌المللی شاهرود مغفول مانده است/ توسعه زیرساخت صادرات

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام احمد نظری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع ضمن اشاره به فصل برداشت محصول انگور در رویان، تاکید کرد: این منطقه قطب تولید انگور استان سمنان و حتی منطقه است که بهترین انگور را برای صادرات دارد اما متأسفانه به آن نگاه توسعه‌ای و صادرات […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام احمد نظری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته رویان به میزبانی مسجد جامع ضمن اشاره به فصل برداشت محصول انگور در رویان، تاکید کرد: این منطقه قطب تولید انگور استان سمنان و حتی منطقه است که بهترین انگور را برای صادرات دارد اما متأسفانه به آن نگاه توسعه‌ای و صادرات محور نمی‌شود.
وی با ابراز تأسف از اینکه فرودگاه بین‌المللی شهدای شاهرود مغفول مانده است، گفت: این زیرساخت می‌تواند یکی از پایه‌های صادرات محصولات تولیدی در منطقه باشد و همچنین می‌تواند این امکان را به کشاورزان و باغداران منطقه رویان بدهد که محصولاتشان را به صورت تازه خوری صادر و از ارزش افزوده آن بهره مند شوند لذا مسئولان فکری به حال این زیرساخت کنند.
امام جمعه موقت رویان در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه طرف غرب در مذاکرات نباید فکر کند که دوران مقصر پنداشتن ایران هنوز به پایان نرسیده است، گفت: امروز ایران اسلامی با صلابت به مذاکرات می‌رود.
نظری در دیگر بخش سخنان خود با اشاره به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی، تاکید کرد: امیدواریم هیئت‌های مذهبی همان‌طور که تاکنون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری، نسبت به برگزاری مراسم عزاداری مبادرت ورزیدند، در این روزها هم اقدام لازم را صورت دهند تا دچار مشکل نشویم.
وی با بیان اینکه در عزاداری ماه محرم باید شور و شعور را همراه کرد، تاکید کرد: امام حسین (ع) به تعبیر پیامبر (ص) انند کشتی نجات هستند که هر کس از آن جای بماند دچار خسران خواهد شد لذا باید رهرو آن بزرگوار باشیم.
امام جمعه موقت رویان همچنین به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با ائمه جمعه کشور نیز اشاره کرد و بیان داشت: همانطور که ایشان نیز فرمودند نماز جمعه به واسطه خصوصیاتی که دارد، یک پدیده کاملاً استثنایی است.