فعالیت مراکز اهدای خون مازندران درتاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش سردبیر پرس، عبداله محمدی فیروزجایی ضمن تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) اظهار داشت: اداره کل انتقال خون استان همه ساله در این ایام میزبان عزاداران حسینی برای اهدای خون است. وی گفت: مراکز انتقال خون ساری، آمل، بابل، تنکابن، چالوس و بهشهر در روزهای تاسوعا و عاشورا […]

به گزارش سردبیر پرس، عبداله محمدی فیروزجایی ضمن تسلیت ایام عزادارای سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) اظهار داشت: اداره کل انتقال خون استان همه ساله در این ایام میزبان عزاداران حسینی برای اهدای خون است.
وی گفت: مراکز انتقال خون ساری، آمل، بابل، تنکابن، چالوس و بهشهر در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و مراکز انتقال خون قائم شهر و رامسر از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و مرکز انتقال خون مهرگان نور نیز در روز تاسوعا از ۸ صبح تا ۱۲ فعال و آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون است.
مدیرکل انتقال خون مازندران افزود: علاوه بر باز بودن پایگاه‌ها، تیم سیار نیز فعال خواهد بود. وی ادامه داد: اتوبوس سیار انتقال خون استان در شب تاسوعا در شهرستان بابلسر مسجد ولیعصر چهار راه شهدا محله از ساعت ۱۹ الی ۲۱:۳۰ و صبح تاسوعا نیز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ در روستای اسرم مستقر خواهد بود.
عبداله محمدی فیروزجایی همچنین اضافه کرد: اتوبوس سیار اهدای خون در شب عاشورا از ساعت ۱۹ الی ۲۱:۳۰ میزبان مردم نوعدوست روستای معلم کلای شهرستان محمودآباد برای اهدای خون است و در روز عاشورا نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ عصر در روستای بشل شیرگاه مستقر و آماده دریافت خون‌های اهدایی عزاداران حسینی است.
مدیرکل انتقال خون استان به پویش ایثار حسینی (ع)، اهدای خون آگاهانه اشاره کرد و گفت: این پویش از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر در مراکز انتقال خون مازندران در حال برگزاری است و پذیرای نذر خون شهروندان است.
وی خاطر نشان ساخت: داوطلبان اهدای خون می‌توانند با ثبت نام در سامانه نوبت دهی به آدرس http://nobatdehi.ibto.ir زمان خلوت تری را برای اهدای خون و ادای نذر خود در ایام محرم انتخاب و با نظم بیشتری اقدام به اهدای خون کنند.

منبع : مهر نیوز