فعالیت ۳۱۹۰ واحد صنعتی در یزد/اشتغالزایی برای بالغ بر ۱۰۲هزار نفر

محمدرضا علمدار یزدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: تا پایان تیرماه، آمار پروانه های بهره برداری صنعتی صادر شده در استان یزد به ۳ هزار و ۱۹۰ مورد رسیده که صنایع معدنی با ۸۶۶ واحد، بیشترین آمار واحدهای صنعتی فعال استان را به خود اختصاص داده است. وی با بیان اینکه ۲۷.۱ […]

محمدرضا علمدار یزدی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: تا پایان تیرماه، آمار پروانه های بهره برداری صنعتی صادر شده در استان یزد به ۳ هزار و ۱۹۰ مورد رسیده که صنایع معدنی با ۸۶۶ واحد، بیشترین آمار واحدهای صنعتی فعال استان را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه ۲۷.۱ درصد پروانه های بهره برداری صادر شده در یزد مربوط به صنایع معدنی است، افزود: بعد از آن، صنایع شیمیایی و سلولزی با ۸۱۸ پروانه، سهم ۲۵.۶ درصدی در صنایع فعال استان را دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صنایع فلزی و برق با ۶۶۱ واحد فعال، صنایع نساجی و پوشاک با ۴۹۰ واحد فعال، صنایع غذایی و دارویی با ۳۲۳ واحد فعال و تولید انرژی با ۳۲ واحد، به ترتیب رتبه های بعدی را در استان به خود اختصاص داده اند.
علمدار یزدی، سهم صنایع فلزی و برق در پروانه های بهره برداری صادر شده را ۲۰.۷ درصد، سهم صنایع نساجی و پوشاک را ۱۵.۴ درصد، صنایع غذایی و دارویی را ۱۰.۱ درصد و سهم واحدهای تولید انرژی را یک درصد از واحدهای فعال دارای پروانه بهره برداری اعلام کرد.
وی یادآور شد: واحدهای دارای پروانه بهره برداری در استان یزد تا پایان تیر ماه برای ۱۰۲ هزار و ۵۱۰ نفر شغل ایجاد کرده اند که بیشترین میزان اشتغالزایی مربوط به صنایع معدنی و پس از آن، صنایع فلزی و برق است.

منبع : مهر نیوز