فوتی های کرونا در میان سالمندان زنجان کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا صائینی ظهر دوشنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: میزان بستری و فوت سالمندان در پیک چهارم کرونا کاهش یافته است. وی اظهار کرد: در پیک سوم کرونا یک هزار و ۸۷۹ نفر سالمند بالای ۶۰ سال […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا صائینی ظهر دوشنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: میزان بستری و فوت سالمندان در پیک چهارم کرونا کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: در پیک سوم کرونا یک هزار و ۸۷۹ نفر سالمند بالای ۶۰ سال در بیمارستان‌های استان زنجان بستری شدند که این تعداد در پیک چهارم با کاهش ۴۰ درصدی به یک هزار و ۲۶ نفر رسید.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در پیک سوم کرونا ۵۴۳ سالمند در استان زنجان فوت کردند، گفت: این تعداد در پیک چهارم به ۲۲۳ نفر کاهش یافت.
صائینی با بیان اینکه ۶۳ هزار و ۱۳۱ تست سریع از اول آذر ماه تا کنون در استان زنجان انجام شده است، تاکید کرد: بیش از ۹۳ هزار تست پی سی آر در استان انجام شده است.
وی با بیان اینکه محموله جدید واکسن به استان زنجان از امروز در اختیار استان زنجان برای توزیع قرار می‌گیرد، افزود: واکسیناسیون ۶۲ هزار و ۵۷۰ سالمند در استان زنجان انجام گرفته است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۷۵ هزار سالمند در استان زنجان وجود دارد، گفت: بیش از ۶۰ درصد سالمندان واکسینه شدند.
صائینی به شرایط برگزاری امتحانات نهایی در استان زنجان نسبت اشاره کرد و افزود: برگزاری امتحانات نهایی نسبت به سال گذشته ارتقا یافته و امکانات و شرایط در نظر گرفته شده نسبت به سال گذشته بهتر شده است.
وی افزود: آموزش و پرورش استان برای برگزاری امتحانات از امکانات و فضای خوبی استفاده کرده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: اجرای طرح بیماریابی هوشمند به ویژه بیماران زمینه‌ای و سالمندان در استان به خوبی انجام می‌شود.