فوت ۱۲ لرستانی به دلیل گاز گرفتگی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا فارسی نژاد امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ نفر (همگی مرد) بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گازگرفتگی) در لرستان جان خود را از دست داده‌اند. وی در ادامه با اشاره به تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی در ۹ ماهه سال قبل گفت: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا فارسی نژاد امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۲ نفر (همگی مرد) بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گازگرفتگی) در لرستان جان خود را از دست داده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی در ۹ ماهه سال قبل گفت: این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۵ نفر گزارش شده بود، کاهش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، تاکید کرد: هم وطنان عزیز از برودت هوای این روزها غافل نشوند و با رعایت نکات ایمنی و استفاده درست از وسایل گرمایشی خود نهایت دقت را داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار در این ایام سرد سال نباشیم.
فوت ۸ نفر به علت برق گرفتگی
فارسی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۳۸ درصدی برق گرفتگی در استان خبر داد و گفت: در ۹ ماهه امسال تعداد هشت نفر (همگی مرد) بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.
وی، بیان داشت: این آمار در مدت مشابه سال قبل که ۱۳ نفر (همگی مرد) گزارش بوده است کاهش ۳۸ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از ۱۶ نفر فوتی بر اثر حوادث ناشی از کار در استان طی ۹ ماه امسال خبر داد، افزود: این آمار در مدت مشابه سال قبل نیز ۱۶ نفر گزارش شده بود و کاهش یا افزایشی نداشته‌ایم.
فارسی نژاد، تصریح کرد: فوتی‌های حوادث کار از نظر جنسیت همگی مرد بوده‌اند.
۵۶۰ نفر در حوادث ناشی از کار مصدوم شدند
وی در ادامه با اشاره به آمار مراجعین مصدومان حوادث کار این اداره کل، گفت: در ۹ ماهه امسال آمار مصدومین ناشی از حوادث کار ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی استان ۵۶۰ مورد گزارش شده است که از این تعداد ۳۲ نفر زن و ۵۲۸ نفر مرد هستند.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، بیان داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان حوادث کار ۵۵۷ نفر گزارش شده بود افزایش نیم درصدی را نشان می‌دهد.

منبع : مهر نیوز