فوت ۲۴۷ کرمانشاهی ناشی از حوادث جاده‌ای

سلیم خانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آمار فوتی‌های پنج ماهه نخست امسال در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در این مدت ۲۴۷ کرمانشاهی بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۴۲ مورد بوده روند افزایشی داشته است. […]

سلیم خانی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آمار فوتی‌های پنج ماهه نخست امسال در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در این مدت ۲۴۷ کرمانشاهی بر اثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۴۲ مورد بوده روند افزایشی داشته است.
وی افزود: از مجموعه فوتی‌های در پنج ماهه سال جاری ۵۰ نفر مربوط به تصادفات درون شهری، ۱۵۶ نفر برون شهری، ۴۱ نفر نیز مربوط به حوادث غیر ترافیکی است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین در پنج ماه گذشته چهار هزار و ۸۴۹ نفر مجروح شدند که از این تعداد یک هزار ۵۴۸ نفر خانم و سه هزار ۳۰۱ نفر آقا بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶۳ نفر افزایش یافته است.
خانی در ادامه با بیان اینکه بیشتر قربانیان تصادفات استان از ناحیه سر و گردن آسیب دیده اند، گفت: با این اوضاع در صورت عدم استفاده از کمربند ایمنی صدمات جدی و جبران ناپذیری افراد حادثه دیده را تهدید می‌کند.
وی در پایان به افزایش و آمار بالای فوتی‌های تصادفات برون شهری اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌ها سرعت بالا نقش مهمی در افزایش قربانیان تصادفات داشته که در صورت رعایت سرعت مطمئنه بی شک خسارات و فوتی‌ها در این زمینه روند کاهشی خواهد داشت‌.