قدردانی آیت الله جوادی از حضور مردم در راهپیمایی حمایت از فلسطین

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله عبدالله جوادی آملی در ابتدای درس خارج فقه امروز خود گفت: حضور مردمی که این ایام مخصوصاً دیروز در مراسم حمایت از غزه شرکت کرده بودند را ارج می نهیم و از ذات اقدس اله مسئلت می‌کنیم به فرد فرد اینها سعادت و خیر و فوز دنیا و آخرت […]

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله عبدالله جوادی آملی در ابتدای درس خارج فقه امروز خود گفت: حضور مردمی که این ایام مخصوصاً دیروز در مراسم حمایت از غزه شرکت کرده بودند را ارج می نهیم و از ذات اقدس اله مسئلت می‌کنیم به فرد فرد اینها سعادت و خیر و فوز دنیا و آخرت مرحمت کند.
این مرجع تقلید بیان داشت: ما در تظاهرات‌هایی که قبل از انقلاب داشتیم، مراجعه می‌کردیم که پیامبر و اصحاب در غزوات، کدام سوره و کدام آیه و کدام ذکر را می‌خواندند، ما هم به همان‌ها عمل کنیم! توسلات، دعاها و ذکر گفتن‌ها و عنایت های الهی، سهم مهم و اساسی در پیروزی‌ها دارند اگر نگوییم تنها و مهم همین هاست!
آیت الله جوادی آملی: یک زمانی فرعونی وجود داشت که به عظمت یاد می‌شد اما ذات اقدس الهی بساط او را برچید و فرمود ما کاری کردیم که به ذهن کسی نمی‌آید. آن زمانی که اصحاب حضرت موسی آمدند به روبروی دریا، به موسای کلیم گفتند جلو دریاست و پشت سر هم لشکر جرار فرعون! دستور رسید این عصا را بزن به دریا. این دریا و موج به اراده ما دارد حرکت می‌کند! ﴿فَأَوْحَیْنا إِلی مُوسی أَنِ اضْرِبْ بِعَصاکَ الْبَحْرَ﴾ آب‌های رفته رفتند و آب‌های نیامده نیامدند. یک جاده خشکی ایجاد شد و اینها عبور کردند. پشت سر که فرعون رسید خیال کرد برای او هم خشک است که ﴿فَأَتْبَعَهُمْ فِرْعَوْنُ بِجُنُودِهِ فَغَشِیَهُمْ مِنَ الْیَمِّ مَا غَشِیَهُمْهم﴾. این یک فرعون بود که ﴿یُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ﴾ بود.
وی بیان داشت: الان این یهودی‌های صهیونیسم، هم «یذبح الأبناء» هم «یذبح البنات» هم «یقتل الآباء» هم «یقتل الأمهات» هستند! و اگر موسای کلیم باشد، یا راه موسی را طی کنیم و حرف او را بزنیم نجات پیدا می‌کنند. لذا یک عصای موسایی می‌خواهد، یک تشفی قلب می‌خواهد، یک استشهاد و توسل و ذکر و دعا و ناله‌ای می‌خواهد؛ برای همین در دعاها گفته اند اگر نبود ناله سحرخیزان پیروز نمی‌شدی!
این مرجع تقلید افزود: ما می‌خواهیم با آهن فقط بجنگیم، این نمی‌شود، او آهن بیشتری دارد؛ اما اگر با آه خواستیم بجنگیم یقیناً پیروزیم، الان این آه کم است، بخش اساسی به همین آه وابسته است که امیدوارم ذات اقدس الهی به برکت قرآن و عترت و توسل، ادعیه و اخلاص شما آقایان و سایر دوستان هرچه زودتر بساط صهیونیست‌ها برچیده بشود.

منبع : مهر نیوز