قرارگاه عملیاتی برای پیگیری اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن امیری مقدم صبح امروز در نشستی با فرمانداران استان کرمانشاه که با رویکرد بررسی و پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و تلاش برای رفع موانع و مشکلات موجود به منظور تسریع در روند بهره برداری برگزار شد؛ اظهار کرد: در تمامی شهرستان برای طرح‌های عمرانی، اقتصادی، زیرساختی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، بهمن امیری مقدم صبح امروز در نشستی با فرمانداران استان کرمانشاه که با رویکرد بررسی و پیگیری آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و اقتصادی و تلاش برای رفع موانع و مشکلات موجود به منظور تسریع در روند بهره برداری برگزار شد؛ اظهار کرد: در تمامی شهرستان برای طرح‌های عمرانی، اقتصادی، زیرساختی و زیربنایی قرارگاه عملیاتی باید تشکیل شود.
وی افزود: پایش، بررسی و پیگیری روزانه پروژه‌هایی که در زندگی و معیشت مردم و بهبود کیفیت خدمات مؤثر است؛ باید به صورت ویژه انجام شود و اولویت‌های هر شهرستان بر اساس نقشه راه تدوین شده با اهتمام جدی پیگیری شود.
استاندار کرمانشاه به لزوم تلاش شبانه روزی و بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود به ویژه مشارکت مردم برای رفع مشکلات تأکید و تصریح کرد: در دولت مردمی انتظار می‌رود مدیران در فرآیند برنامه ریزی با شناخت کامل سطوح توسعه یافتگی، راهکارهای دسترسی و تحقق عدالت، پیشرفت و توسعه را بررسی و حتماً نقش و مشارکت توسعه مردم محور را مدنظر داشته باشند.
امیری مقدم با بیان اینکه ما خادم و خدمتگزار مردم هستیم؛ گفت: توسعه امری پویا و فراگیر است و حتماً مردم پای کار خواهند آمد چون ما به اصل ما می‌توانیم اعتقاد و باور داریم و بی شک با توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات می‌توانیم چشم انداز مطلوبی را برای آینده استان ترسیم و تدوین کنیم و با همت مضاعف محقق سازیم.
وی با تأکید بر فعالیت بر مبنای مدیریت جهادی و مردم محور، گفت: ضمن بهبود فضای کسب و کار، رفع مشکلات و موانع فراروی بخش تولید، حمایت و هدایت سرمایه گذاری مؤثر و مناسب برای استان، تکمیل صنایع تبدیلی، احیای واحدهای راکد و استفاده مطلوب از ظرفیت مرزها و بازارچه‌های رسمی می‌توانیم مسیر پیشرفت استان را با شتاب بیشتری پیگیری کنیم زیرا استان کرمانشاه بهشت سرمایه گذاری و فرصت‌های توسعه است و راه‌های حضور سرمایه گذاران باز است.
استاندار کرمانشاه با تشریح این مهم که پیگیری امور مردم در اولویت قرار دارد؛ تصریح کرد: صداقت، اخلاص، پاک دستی در کار مدیران در کنار تلاش شبانه روزی و مدیریت جهادی و مردم محور باید مدنظر قرار گیرد و ضمن ارتقای سلامت اداری تلاش شود در مسیر تحول و پیشرفت محکم و قوی حرکت شود.
وی خطاب به فرمانداران گفت: اولویت‌های سرمایه گذاری در هر شهرستان را برای توسعه مشخص کنید و حتماً بر اساس برنامه‌های ارائه شده ورود سرمایه گذاران به استان را تسهیل خواهیم کرد تا شاهد رونق معیشتی مردم و پیشرفت اقتصادی استان باشیم.
امیری مقدم خاطرنشان کرد: از سرمایه گذاران و متقاضیان اجرای پروژه‌های صنعتی، اقتصادی، زیرساختی و توسعه‌ای در استان به صورت کامل حمایت خواهیم کرد و مسیر انجام امور آنها را بهبود بخشیده و در تمامی مراحل کنار آنها هستیم، زیرا این سرمایه گذاری سبب اشتغالزایی و کاهش بیکاری در استان و بهبود زندگی مردم می‌شود.
وی توجه به ظرفیت‌های توسعه‌ای استان در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنعت و استفاده مطلوب از مزیت‌های مرزهای استان را خاطرنشان کرد و گفت: برای هر بخش با امکان سنجی و اولویت بندی حرکت خواهیم کرد و از بخش خصوصی دعوت می‌کنیم برای توسعه استان پای کار بیایند.
استاندار کرمانشاه در ادامه فرمانداران را موظف کرد با جدیت و تلاش بیشتر برای رفع مشکلات مردم کار کنند و با مدیریت پیشگیرانه مشکلات حوزه آب شرب را نیز در تمامی بخش‌ها بررسی کنند تا برای سال آینده در زندگی و معیشت مردم مشکلی ایجاد نشود که بر این اساس کارگروه عملیاتی ویژه مشکلات آب شرب تشکیل شده و با مسؤولیت معاون عمرانی به صورت هفتگی تشکیل جلسه خواهند داد.

منبع : مهر نیوز