قضات ویژه انتخابات در یزد آماده رسیدگی به تخلفات هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامعلی دهشیری پیش از ظهر پنج‌شنبه در جمع رؤسای حوزه‌های قضائی استان یزد با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: حضور و تسلط مقامات قضائی در هیئت‌های اجرایی ضامن رأی ملت است. وی بر لزوم همراهی و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای برگزاری باشکوه انتخابات تاکید […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، غلامعلی دهشیری پیش از ظهر پنج‌شنبه در جمع رؤسای حوزه‌های قضائی استان یزد با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: حضور و تسلط مقامات قضائی در هیئت‌های اجرایی ضامن رأی ملت است.

وی بر لزوم همراهی و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای برگزاری باشکوه انتخابات تاکید کرد و افزود: اجرای گشت محسوس میدانی در سطح شهرستان‌ها جهت رصد وضعیت برگزاری انتخابات در ۲۴ ساعت ممنوعیت تبلیغات در راستای تأمین امنیت در دستور کار دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضائی استان قرار گیرد.

دهشیری با اشاره به آغاز فرایند رأی گیری از ساعت هفت صبح افزود: مسئولان حوزه‌های قضائی، دادستان‌ها و قضات ویژه انتخابات شهرستان‌ها در روز رأی گیری به صورت کامل آمادگی ارائه خدمات را دارند و در صورت ارائه گزارش تخلف در اسرع وقت دستور مقتضی صادر و رسیدگی لازم صورت می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: دلیل حضور مقامات قضائی در بین هیئت اجرایی آشنایی آنان به قوانین و مقررات است چرا که حضور شما در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها بسیار مؤثر است.

وی با بیان اینکه مهمترین لحظه فرآیند انتخابات لحظه شمارش و قرائت آرا است، اظهار داشت: اکثر حرف و حدیث‌ها در خصوص این مرحله از رأی گیری است لذا در چینش افراد تاکید و تدبیر لازم صورت گیرد تا از افرادی استفاده شود که استراحت لازم را با توجه به ساعت طولانی فرآیند اخذ رأی گیری کرده باشند و به قانون و مقررات آشنا باشند.

دهشیری تاکید کرد: دستگاه قضا تمام قد پای حفاظت از نظام، حاکمیت و آرمان‌های آن ایستاده و تمام تلاش و ظرفیت خود را برای برگزاری انتخاباتی باشکوه با مشارکت حداکثری در ۲۸ خرداد ماه به میدان خواهد آورد.

منبع : مهر نیوز