قطعی آب در شهر گرمی به صفر رسیده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین مولایی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به رغم آنکه در سال گذشته در این شهرستان تنش آبی داشتیم امسال با تدابیر خاص سعی کردیم تا آب پایدار را برای اهالی گرمی و سایر شهرها و روستاها تأمین کنیم. وی کاهش ۲۵ درصدی بارندگی‌ها را نسبت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین مولایی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به رغم آنکه در سال گذشته در این شهرستان تنش آبی داشتیم امسال با تدابیر خاص سعی کردیم تا آب پایدار را برای اهالی گرمی و سایر شهرها و روستاها تأمین کنیم.
وی کاهش ۲۵ درصدی بارندگی‌ها را نسبت به سال آبی قبلی یادآور شد و خاطرنشان کرد: با استفاده از چهار منبع آبی تأمین آب شرب گرمی را تقویت کردیم که از جمله آن منابع آبی روستای تنگ، تزریق آب از شاهبلاغ، احیای چاه پارک موتوری شهرداری و عملیاتی شدن خط انتقال آب از گرمی با ۳۳۰ لیتر در ثانیه است.
فرماندار گرمی گفت: مهمترین مشکل ما در گرمی پرت و هدردرفت منابع آب به دلیل فرسودگی شبکه است که ۳۰ تا ۴۰ درصد هدررفت آب را شاهد هستیم.
مولایی بیان کرد: با انتخاب پیمانکار و تخصیص ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار قرار است پیمانکار این پروژه به صورت امانی اصلاح و ترمیم شبکه در برخی از مناطق را انجام داده تا شاهد قطعی آب نباشیم.
وی از تکمیل مجتمع آبرسانی موران خبر داد و تصریح کرد: ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این مجتمع تأمین شده تا بتوانیم با رفع معارض محلی به سرعت این پروژه را نیز آماده بهره برداری کنیم.
فرماندار گرمی افزود: در سال‌های آینده با برنامه ریزی منسجم در حوزه آبرسانی طرح‌های متعددی اجرا خواهد شد تا اهالی گرمی از آب پایدار بهره مند شوند.
مولایی از سرریز منابع آب مازاد به گیلارلو خبر داد و گفت: یکی از مشکلات گرمی سرریز منابع آب جاری این شهرستان به سایر حوزه‌های آبریز است که با احداث سدهای کوچک کشاورزی و طرح‌های آبخیزداری امیدواریم مشکلات و دغدغه‌ها در این بخش برطرف شود.
وی ادامه داد: همزمان با هفته دولت عملیات احداث سد کله سر به همت آب منطقه‌ای آغاز خواهد شد و مدیریت این شرکت قول داده تا این پروژه را به سرعت عملیاتی و اجرایی کند.