قطعی آب در نمین سال آینده به صفر می رسد

طیب امینی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: طرح آب رسانی نمین و عنبران دارای دو ایستگاه پمپاژ در روستای گللو، ۲۵ کیلومتر خط انتقال از روستای گللو تا مخازن شهر عنبران و احداث سه مخزن در سه راهی عنبران است. وی در ارتباط با قطعی‌های مکرر آب شرب در روستاهای […]

طیب امینی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: طرح آب رسانی نمین و عنبران دارای دو ایستگاه پمپاژ در روستای گللو، ۲۵ کیلومتر خط انتقال از روستای گللو تا مخازن شهر عنبران و احداث سه مخزن در سه راهی عنبران است.

وی در ارتباط با قطعی‌های مکرر آب شرب در روستاهای بخش مرکزی و عنبران در تابستان سال جاری گفت: طرح آب رسانی آب شرب نمین و عنبران مرحله نهایی را طی می‌کند این طرح با انتقال خط لوله آب داخل عنبران به منبع اصلی به پایان می‌رسد.

امینی در ادامه اظهار کرد: برای تکمیل این طرح ۵ میلیارد تومان بودجه نیاز است که نمایندگان مجلس قول داده‌اند تا شروع تنش آبی این مبلغ را تأمین نمایند در صورت تأمین بودجه تا اردیبهشت سال آینده مشکل قطعی آب عنبران و ۵ روستاهای تابع عنبران حل خواهد شد.

وی بیان کرد: در صورت بهره برداری از مرحله نهایی طرح آب رسانی نمین و عنبران، آب طرح امام حسن (ع) نیز مستقل خواهد شد و مشکل قطعی آب روستاهای مسیر روستای «گرده» تا «پیله رود» نیز حل خواهد شد.

فرماندار نمین با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان بودجه به آب شرب شهرستان و فاضلاب شهر نمین تخصیص پیدا کرده افزود: با همکاری آب منطقه‌ای استان در تلاش هستیم بودجه فوق تحقق پیدا کند در این صورت دیگر مشکلی در حوزه آب شرب در کل شهرستان نخواهیم داشت.