لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به کمیسیون ارجاع شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها اعاده شده از شورای نگهبان، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. قالیباف رئیس مجلس در خصوص این لایحه گفت: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها اعاده شده از شورای نگهبان، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
قالیباف رئیس مجلس در خصوص این لایحه گفت: شورای نگهبان در حقیقت یک سری ابهامات و اشکالات کلی براساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی نسبت به این لایحه گرفته است.اخذ هرگونه عوارض باید بر اساس مصوبه شورای شهر باشد. شورای ترافیک شهر یا استان می تواند پیشنهاد دهنده برای شورای شهر باشد ولی تصمیم گیرنده نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به اشکالاتی که وجود دارد بهتر است که لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها به کمسیون شوراها ارجاع داده شود تا ابهاماتی که وجود دارد رفع شده و موضوعات مربوط به شهرداری ها که معضلی جدی است، اصلاح شود.
در پایان نمایندگان با ارجاع این لایحه به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با ۱۷۷ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

منبع : خبرگزاری مهر