لایروبی مسیر دسترسی آبراه خورموسی در بندر امام ۷۱درصد پیشرفت دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، صدرالله بهرامی پیش از ظهر امروز در گفتگویی رسانه‌ای با اشاره به آغاز پروژه لایروبی مسیر دسترسی آبراه استراتژیک خورموسی از ابتدای بهمن‌ماه سال ۹۹ بیان کرد: روند لایروبی مسیر یاد شده تا اواخر دی‌ماه سال جاری ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی با اشاره به لایروبی بیش از […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، صدرالله بهرامی پیش از ظهر امروز در گفتگویی رسانه‌ای با اشاره به آغاز پروژه لایروبی مسیر دسترسی آبراه استراتژیک خورموسی از ابتدای بهمن‌ماه سال ۹۹ بیان کرد: روند لایروبی مسیر یاد شده تا اواخر دی‌ماه سال جاری ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با اشاره به لایروبی بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مترمکعب در این بازه زمانی اظهار کرد: این میزان لایروبی با بهره‌گیری از یک فروند لایروب از نوع هاپرساکشن با هدف ارتقای ایمنی تردد شناورها انجام شد.
بهرامی گفت: این پروژه که در انطباق با طرح‌های بالادستی کشور و با هدف افزایش عملکرد این مجتمع بزرگ بندری در زمینه تردد ایمن شناورها اجرا می‌شود، موجب ایجاد ۳۰۰ فرصت اشتغال شده است.
معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اهمیت این آبراه استراتژیک و تردد سالانه بیش از صدها فروند شناور در آن تصریح کرد: با تکمیل لایروبی در کانال خورموسی اقدامات لازم در رسوبات سخت و نرم به ۸۰.۱۳ خواهد رسید که علاوه بر ارتقای ایمنی شناورها نیز امکان تردد شبانه‌روزی شناورهای با تناژ ۸۰ هزار تن میسر خواهد شد.
منبع : مهر نیوز