لزوم آسیب‌شناسی هیئت‌های اندیشه‌ورز

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی در جلسه هم اندیشی هئیت های اندیشه ورز بسیج با بیان اینکه یکی از ماموریت ها و فلسفه تشکیل این جلسات تصمیم گیری و تفکر برای جوانان است، اظهار داشت: بسیج مرکز رشد و بارور شدن دین، معنویت، دنیا و آخرت جوانان است. رئیس هئیت اندیشه […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی در جلسه هم اندیشی هئیت های اندیشه ورز بسیج با بیان اینکه یکی از ماموریت ها و فلسفه تشکیل این جلسات تصمیم گیری و تفکر برای جوانان است، اظهار داشت: بسیج مرکز رشد و بارور شدن دین، معنویت، دنیا و آخرت جوانان است.
رئیس هئیت اندیشه ورز بسیج استان افزود: امروز جوانان ما دارای مشکلات زیادی هستند و یکی از ماموریت‌های هیئت های اندیشه‌ورز یافتن راه حل برای رفع این مشکلات بوده و باید در این زمینه احساس مسئولیت کنیم.
وی، تفکر و وادار کردن جامعه به فکر کردن را از ماموریت‌های هیئت های اندیشه‌ورز برشمرد و بیان کرد: بر اساس آیات و روایات انواع و اقسامی برای تفکر بیان شده که همگی سبقه توحیدی دارند بنابراین تفکر در آفاق (آیات الهی)، تفکر انفاس (نگاه به خود)، تفکر در تاریخ و گذشتگان و تفکر در عمل، رفتار و افعال از اقسام تفکر هستند و تفکر در عمل نیاز جدی هئیت های اندیشه ورز بوده و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.
مدرسی، مهمترین وظیفه هئیت های اندیشه ورز را تفکر، تدبر و تامل دانست و یادآور شد: تفکر یعنی فکر کردن درباره امور، تدبر به معنی نتیجه گرایی و تدبر و دقت نظر داشتن در برنامه هاست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اثربخش بودن سلسله جلسات هئیت های اندیشه ورز اشاره کرد و ادامه داد: اثرات برگزاری این جلسات جلب رحمت الهی برای جامعه، عبادت روح، بیداری دل، تکامل نفس، خلاقیت و پویایی، نوگرایی، عبرت گیری و افزایش علوم است.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد تصریح کرد: اگر هیئت های اندیشه‌ورز نظام مند و مجدانه در صحنه باشند و هم از تجربه پیشکسوتان و هم از ایده و تفکر جوانان استفاده کنند، آثار دنیوی و آخرتی بزرگی خواهد داشت ضمن اینکه خود هیئت‌ها نیز باید آسیب شناسی شوند و از افراد توانمند در بدنه هیئات استفاده شود.

منبع : مهر نیوز