لزوم استفاده از ظرفیت های نفت و گاز برای توسعه استان ایلام

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد نوذری عصر روز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، خواستار همراهی بانک‌ها در استمهال و پرداخت سرمایه در گردش برای طرح‌های تولیدی استان شد. وی افزود: تسریع در صدور مجوزها، تعیین تکلیف بدهی‌های معوق با شرایط آسان و تأمین تسهیلات مورد نیاز برای طرح‌های نیمه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمد نوذری عصر روز یکشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، خواستار همراهی بانک‌ها در استمهال و پرداخت سرمایه در گردش برای طرح‌های تولیدی استان شد.
وی افزود: تسریع در صدور مجوزها، تعیین تکلیف بدهی‌های معوق با شرایط آسان و تأمین تسهیلات مورد نیاز برای طرح‌های نیمه تمام استان و همچنین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله اقداماتی است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.
نوذری با اشاره به اینکه کار عملیاتی و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، یعنی اینکه باید از هر روزنه‌ای برای حمایت از تولید استفاده کرد، گفت: استان ایلام استانی ثروتمند و ثروت آفرین است، نباید به بهانه مطالبه گری و محرومیت زدایی فرصت‌های سرمایه گذاری از استان گرفته شود.
وی تصریح کرد: باید تلاش کرد به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های ویژه در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، اربعین و منابع خدادادی نفت و گاز استان بهره برداری شود.
استاندار ایلام با بیان اینکه ایلام از نظر جمعیت و وسعت کوچک است اما ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی برای توسعه و رونق تولید دارد، ابراز داشت: حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در استان با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌تواند توسعه اقتصادی استان و معیشتی مردم را متحول کند.
وی گفت: کارهای بسیار بزرگی در ایلام به‌ویژه در حوزه نفت و گاز انجام گرفته و دولت بیش از هشت میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری کرده که با احتساب ۴.۵ میلیارد دلار اخیر در سفر ریاست جمهوری این رقم قابل توجه خواهد بود.

منبع : مهر