لزوم اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری کنگره شهدای همدان

به گزارش سردبیر پرس، محمد علی محمدی در اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت شهید منتخب سال و کنگره بزرگداشت شهدای استان با اشاره به نقش بدیل همدان در دوران دفاع مقدس یادآور شد: حضور و عملکرد اثرگذار همدان در عملیات‌های متعدد جنگ تحمیلی و پشتیبانی از جبهه‌ها بسیار قابل توجه بوده است. وی افزود: دستگاه‌های اجرایی […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد علی محمدی در اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت شهید منتخب سال و کنگره بزرگداشت شهدای استان با اشاره به نقش بدیل همدان در دوران دفاع مقدس یادآور شد: حضور و عملکرد اثرگذار همدان در عملیات‌های متعدد جنگ تحمیلی و پشتیبانی از جبهه‌ها بسیار قابل توجه بوده است.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی نسبت به پیش بینی و برنامه ریزی لازم جهت برگزاری باشکوه کنگره شهدای استان و بزرگداشت شهید منتخب سال اهتمام نمایند.
فرماندار همدان از تشکیل ستاد استانی کنگره شهدای استان با ۲۰ کمیته تخصصی خبر داد و اضافه کرد: اولین جلسه استانی این ستاد در استانداری برگزار و مسئولین کمیته‌ها مشخص شده‌اند که دستگاه‌های اجرایی متناظر شهرستان نیز موظفند در این راستا برنامه ریزی و پیگیری کنند.
فرماندارهمدان با اشاره به انتخاب سردار شهید علیرضا حاج بابایی بعنوان شهید شاخص سال ۱۴۰۰ استان اظهار کرد: این شهید گرانقدر بعنوان یک معلم دردوران دفاع مقدس نقش برجسته ای داشته که باید با پیش بینی اقدامات مقتضی یاد و خاطره شهید بویژه برای نسل‌های جدید زنده نگاه داشته شود.
محمدی افزود: پنجم مرداد سالروز حضور سردار شهید سلیمانی در یاواره شهدای عملیات رمضان همدان است که جملات ماندگار مهم و معروف وی فرازهایی از سخنرانی ایشان در این مراسم است و در نظر است در این تاریخ برنامه بزرگداشتی برای سردار شهید علیرضا حاجی بابایی برگزار شود.
وی با بیان اینکه از شهدای روستاها نباید غافل بشویم تصریح کرد: خانواده شهدا در روستاها با مظلومیت زندگی می‌کنند و بعضاً کمتر مورد سرکشی قرار می‌گیرند که اقدام شهرداری همدان در نصب تمثال این شهدا در سطح شهر قابل قدردانی است.
شهید علیرضا حاجی بابایی از فرماندهان توانمند دفاع مقدس در لشکر انصارالحسین (ع) استان همدان و مسئول محورعملیاتی سرپل ذهاب در ۲۴ تیرماه ۱۳۶۱ مقارن با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان همزمان با شب‌های قدر در عملیات رمضان در منطقه جنوب شرق بصره مورد اصابت گلوله‌های پدافند ضد هوایی دشمن قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.