لزوم توسعه روستاهای ایلام برای مهیا شدن شرایط مهاجرت معکوس

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سعید هژبری عصر دوشنبه در بازدید سرزده از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: مدیر و مجموعه این بنیاد خالصانه به مردم به ویژه روستاییان خدمات بسیار ارزشمندی ارائه می‌دهند که شایسته قدردانی کرد. هژبری با بیان اینکه نظم و ترتیب فضاهای اداری در دستگاه‌های اجرایی باید در دستور […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سعید هژبری عصر دوشنبه در بازدید سرزده از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار کرد: مدیر و مجموعه این بنیاد خالصانه به مردم به ویژه روستاییان خدمات بسیار ارزشمندی ارائه می‌دهند که شایسته قدردانی کرد.
هژبری با بیان اینکه نظم و ترتیب فضاهای اداری در دستگاه‌های اجرایی باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: در کنار نظم دهی و ساماندهی امور اداری، باید تسریع در رسیدگی به امورات مراجعه کنندگان نیز مدنظر تمامی پرسنل مجموعه باشد.
وی ادامه داد: تقویت بعد نظارتی در راستای رفع مشکلات مردم، مهم‌ترین هدف بازدید از سطح ادارات شهرستان‌ها است و این بازدیدها استمرار خواهد داشت.
هژبری در ادامه با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در تمامی دستگاه‌های اجرایی استان، افزود: منشور دولت سیزدهم مردمداری و توجه به خواسته‌های مردمی است که در این راستا باید همه مدیران به این منشور عمل کنند.
وی با تاکید بر توسعه روستاها برای مهیا شدن شرایط مهاجرت معکوس، گفت: تکمیل زیرساخت‌های روستایی، تقویت این زیرساخت‌ها و طرح‌ها می‌تواند علاوه بر تثبیت جمعیت روستایی، مهاجرت معکوس را نیز به به دنبال داشته باشد که یکی از دستگاه‌هایی که نقش مهمی در این راستا دارد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که بسیار خوب عمل کرده است.
معاون استاندار ایلام اضافه کرد: الزامات قانونی، فاکتور نخست در تدوین طرح توسعه شهرها و روستاها است که باید مد نظر قرار گیرد و در کنار الزامات قانونی و ملاحضات فنی و مهندسی که بسیار مهم است باید به جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود.

منبع : مهر