لزوم حفظ شأن و جایگاه پیشکسوتان فرهنگ و هنر گیلان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا ثقتی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم ترحیم زنده یاد استاد «علی حاج علی عسکری» در مجتمع خاتم الانبیا رشت، اظهار کرد: استاد علی عسکری یکی از هنرمندان نامی استان گیلان به ویژه در عرصه تئاتر و نمایش بود. وی با بیان اینکه استاد علی عسکری شخصیتی والا […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، رضا ثقتی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم ترحیم زنده یاد استاد «علی حاج علی عسکری» در مجتمع خاتم الانبیا رشت، اظهار کرد: استاد علی عسکری یکی از هنرمندان نامی استان گیلان به ویژه در عرصه تئاتر و نمایش بود.
وی با بیان اینکه استاد علی عسکری شخصیتی والا و ارزشمندی تئاتر استان گیلان بود، افزود: سالن‌های نمایش مجتمع خاتم الانبیا سال‌های شاهد تلاش و زحمت بی دریغ استاد عسکری برای نمایش و تئاتر استان گیلان بود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تولید آثار فاخر در حوزه تئاتر و بازی در برخی از این آثار از سوی استاد فقید علی عسکری، گفت: بسیاری از جوانان عرصه تئاتر استان گیلان از شاگردان استاد علی عسکری بودند و قطعاً فقدان این هنرمند و استاد فرهیخته برای آنها بسیار سخت است.
وی در ادامه تأکید کرد: خلأ استاد علی عسکری برای اهالی فرهنگ و هنر سخت و جایگزین کردن کسی به جای استاد شاید تا سال‌ها طول بکشد، تصریح کرد: قطعاً شاگردان استاد علی عسکری شاید بتوانند تا حدودی این خلأ برای تئاتر استان گیلان پر کنند.
ثقتی با اشاره به همدردی و صدور پیام تسلیت از سوی مدیران ارشد استان اعم از نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار، ادامه داد: از دست دادن ناگهانی استاد علی عسکری تلنگری به ما به عنوان متولیان حوزه فرهنگ و هنر است که باید تا زمانی این هنرمندان فرهیخته زنده هستند قدردان آنها و تلاش‌هایشان باشیم.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر، اضافه کرد: باید به وضعیت پیشکسوتان بیشتر رسیدگی شود و حمایت‌های تنها زبانی نباشد و باید شأن و منزلت مفاخر و پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر استان گیلان حفظ شود.

منبع : خبرگزاری مهر