لزوم نگاه ویژه میراث‌بانان برای معرفی قدیمی‌ترین بنای خشتی جهان

به‌گزارش سردبیر پرس، علی حدادی در بازدید از محوطه باستانی ازبکی به‌همراه مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، رئیس شورای اسلامی و امام‌جمعه شهر نظرآباد عنوان کرد: صنعت گردشگری در صورت توجه ویژه، درک درست و سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند جایگزین مناسبی برای صنعت نفت باشد و نقش مهمی در ارزآوری برای کشور ایفا کند. وی با اشاره به […]

به‌گزارش سردبیر پرس، علی حدادی در بازدید از محوطه باستانی ازبکی به‌همراه مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، رئیس شورای اسلامی و امام‌جمعه شهر نظرآباد عنوان کرد: صنعت گردشگری در صورت توجه ویژه، درک درست و سرمایه‌گذاری مناسب می‌تواند جایگزین مناسبی برای صنعت نفت باشد و نقش مهمی در ارزآوری برای کشور ایفا کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری غنی البرز به ویژه غرب استان در شهرستان‌های نظرآباد، طالقان و چهارباغ، افزود: معرفی و شناساندن ظرفیت‌ها و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان در راستای جذب گردشگر می‌تواند دست‌آورد مطلوبی برای توسعه و ثروت‌آفرینی استان داشته باشد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس محوطه باستانی ازبکی را یکی از آثار باستانی درخور توجه و مهم کشور توصیف کرد که می‌تواند نقش بسزایی در بالابردن میزان جذب گردشگر برای استان ایفا کند.

وی متذکر شد: برای معرفی و شناساندن محوطه باستانی ازبکی از نظر تاریخی و فرهنگی به‌عنوان قدیمی‌ترین بنای خشتی جهان با قدمت ۹ هزار ساله باید بیش از این همت گماشت

منبع : خبرگزاری مهر