لزوم همدلی و هم افزایی در بین دستگاه های خدمت رسان در حوادث

به گزارش سردبیر پرس، پیرحسین کولیوند در دیدار با محمد حسین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس قانون، فرماندهی مدیریت بحران کشور بر عهده سازمان مدیریت بحران است؛ جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یکی از اعضای اصلی کارگروه مدیریت بحران کشور، مباحث مربوط به امداد و نجات در حوادث و بحران‌ها […]

به گزارش سردبیر پرس، پیرحسین کولیوند در دیدار با محمد حسین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس قانون، فرماندهی مدیریت بحران کشور بر عهده سازمان مدیریت بحران است؛ جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یکی از اعضای اصلی کارگروه مدیریت بحران کشور، مباحث مربوط به امداد و نجات در حوادث و بحران‌ها را برعهده دارد.
کولیوند با اشاره به امدادرسانی در حوادث برف و کولاک و سیل زمستان گذشته در استان‌های جنوبی کشور تصریح کرد: حادثه سیل و امدادرسانی جمعیت هلال احمر در مناطق جنوبی کشور با همکاری و هم افزایی دیگر دستگاه‌های خدمت رسان سرعت و کیفیت بالایی پیدا کرد تا جایی این جمعیت که امروز در بین مردم و مسئولان جایگاه ویژه ای دارد و مردم این نهاد را از خود می‌دانند و به آن اعتماد دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر بر اساس اصول هفتگانه خود گام برمی‌دارد که مهمترین آن کاهش آلام بشر است و همواره در کنار مردم حادثه‌دیده و نیازمند خواهد بود.
در ادامه این دیدار محمدحسین نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تلاش‌های جمعیت هلال احمر در حوادث اخیر ستودنی بود و اقدامات ارزشمندی انجام شد. مردم با دیدن لباس این جمعیت در بحران‌های مختلف احساس آرامش می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همدلی و هم افزایی در بین دستگاه‌های خدمت رسان باید بیشتر باشد تا مردم در بحران‌ها حس آرامش بیشتری داشته باشند.
وی همچنین در خصوص آموزش همگانی گفت: هلال احمر باید متولی اصلی این آموزش‌ها در جامعه باشد و از طریق آموزش و پرورش و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، آموزش‌های امدادی در کتب درسی گنجانده شده و از طریق صدا و سیما پخش شود.
در این دیدار همچنین توافق شد تا کارکنان مراکز عملیات اضطراری (EOC) سازمان مدیریت بحران در دوره‌های آموزشی جمعیت هلال احمر حضور یابند و همکاری مشترک فیمابین در این خصوص انجام شود.