ماجرای تجمع اعتراضی امروز کارکنان هما در ترمینال۲ مهرآباد چه بود؟

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که در یکی از شرکت‌های پیمانکار ایران ایر به عنوان پرسنل خدمات فرودگاهی مشغول به کار هستند، در اعتراض به تصمیم ایران ایر مبنی بر احتمال عدم تمدید قرارداد نیروهای شرکتی در سال جاری، در ترمینال ۲ مهرآباد تجمع […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، صبح امروز تعدادی از کارکنان شرکتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که در یکی از شرکت‌های پیمانکار ایران ایر به عنوان پرسنل خدمات فرودگاهی مشغول به کار هستند، در اعتراض به تصمیم ایران ایر مبنی بر احتمال عدم تمدید قرارداد نیروهای شرکتی در سال جاری، در ترمینال ۲ مهرآباد تجمع کرده و دست از کار کشیدند.

این اقدام که با تعویق برخی پروازها و معطلی مردم و مسافران در ترمینال ۲ مهرآباد همراه شد، سبب شد تا با پادرمیانی برخی مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و مدیر ترمینال ۲، این افراد به محوطه ایران ایر منتقل شوند.

پروازها در حال حاضر در حال انجام است.

یک مقام مسئول در ایران ایر، برگزاری این تجمع و تأخیر پروازهای ترمینال ۲ مهرآباد را تأیید کرد.

پیش از این نیز علیرضا برخورد مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس از برنامه ریزی این شرکت برای عدم تمدید قراردادهای نیروهای شرکتی، خدماتی و فضای سبز ایران ایر به دلیل بالا بودن تعداد پرسنل این شرکت اعم از شاغل و بازنشسته و ناتوانی در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان آن خبر داده بود.

گفتنی است ایران ایر این روزها با مشکلات گسترده‌ای دست به گریبان بوده و حتی محمد اسلامی وزیر راه در نامه‌ای به مدیرعامل هما، نسبت به تعویق در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شاغل و بازنشسته این شرکت در ماه جاری انتقاد کرده بود.

گفتنی است محمود واعظی مسئول دفتر رئیس جمهور در اواخر بهمن ماه سال گذشته در نامه‌ای به نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور داده بود تا برای رفع مشکلات هما، هزار میلیارد تومان به این شرکت اختصاص داده شود که این وعده واعظی تا کنون عملی نشده است.

همچنین هیچ یک از صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تأمین اجتماعی حاضر به پذیرش صندوق بازنشستگی هما نیستند و ایران ایر مجبور به پرداخت حقوق بازنشستگان هما از محل منابع داخلی خود است.