مازندرانی ها ۵۵۰۰ واحد خون در ماه رمضان اهدا کردند

ذوالفقار تقوی نسب در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس درباره ذخیره خون در استان با بیان اینکه همانند سال‌های گذشته در شب‌های ماه رمضان پایگاه‌های انتقال خون استان فعال هستند، افزود: وضعیت خون استان خوب است و در وضعیت خطر نیستیم اما اهدای خون باید به صورت مستمر انجام شود. وی ادامه داد: به دلیل […]

ذوالفقار تقوی نسب در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس درباره ذخیره خون در استان با بیان اینکه همانند سال‌های گذشته در شب‌های ماه رمضان پایگاه‌های انتقال خون استان فعال هستند، افزود: وضعیت خون استان خوب است و در وضعیت خطر نیستیم اما اهدای خون باید به صورت مستمر انجام شود.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه نمی‌توان خون را به مدت طولانی ذخیره کرد، از این رو نیاز است با اهدای خون نسبت به تأمین ذخایر اقدام کرد.

وی تصریح کرد: در شب‌های ماه رمضان و شب‌های قدر، پایگاه‌ها به صورت شیفت صبح و شب فعالیت دارند و آماده ارائه خدماتت به هم استانی‌ها هستند.

تقوی نسب با عنوان اینکه هم استانی‌ها می‌توانند از طریق سایت و سامانه نسبت به نوبت گیری برای اهدای خون نیز اقدام کنند، گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون شش هزار و ۷۸۵ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که پنج هزار و ۵۰۹ واحد خون اهدا شده است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با بیان اینکه نیاز به اهدای خون نسبت به قبل بیشتر است، گفت: امروز به تمامی گروه‌های خونی نیازمند هستیم و امیدواریم در شب‌های باقی مانده ماه رمضان نیز اهدای خون فراموش نشود.